H97 Plus + Intel i5-4690 Sistem

Şu andaki monitörlerde oyunlar oynarken görüntüde kırılmalar rastlanıyor, o yüzden bu kırılmaları engellemek için oyun ayarlarında N-SYNC ayarını aktif halde kullanmak gerekiyor. Ama bu ayarı açınca da biraz FPS düşüşleri yaşıyorsun. Bu bahsettiğim monitörde ise o ayarı ekran kartı değil monitör kendisi düzenleyecek. Bu yüzden ekran kartı yorulmayacağı için FPS düşüşü görmeyeceksin ve görüntüde kırılmalar yaşanmayacak.

Ama dediğim gibi ilk gelenler pahalı olur muhtemelen ama daha sonra uygun fiyatlı G-SYNC'li monitörler gelebilir. Belki almayı düşündüğün fiyattan yüksek olabilir fakat onlar gelene kadar şu an almayı düşündüğün monitörün üzerine para eklersen alabilirsin. Eğer yazdığın sisteme idare edecek bir monitörün varsa ben beklemeni öneririm.

Bu teknolojiyi ben de yeni duyuyorum, o yüzden ilk çıkacak modellerin pahalı olacağını düşünüyorum. Yani şimdi kendi kurduğun sistem alınabilir fiyatlar normal hale geldiğinde hem monitör yenilenir, hem de ekran kartları da gelişeceğinden ileri zamanda alınabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde sorun yok. Alabilirsin fakat G-Sync bence o kadar da önemli değil. Desteklemeyen sistemlerde de çok iyi oyun oynayabilirsin.
Bu yüzden ekran kartı yorulmayacağı için FPS düşüşü görmeyeceksin ve görüntüde kırılmalar yaşanmayacak.
Tearing ekran kartı yorulduğundan değil monitörün yenileme hızı ekran kartının verdiği FPS'e yetmediğinden olur.

Sistemde sorun yok. Alabilirsin fakat G-Sync bence o kadar da önemli değil. Desteklemeyen sistemlerde de çok iyi oyun oynayabilirsin.

Tearing ekran kartı yorulduğundan değil monitörün yenileme hızı ekran kartının verdiği FPS'e yetmediğinden olur.
Peki anladım sağ olun. Sistem beni kac yıl götürür?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı