H97M-E vs MSI 970A Gaming

Gitsin ya sorun olmaz. Zaten OC yapmaya ihtiyaç duycağım zamanlarda bilgisayarla işim bitmiş olur. Ekran kartım fabrika çıkışlı OC yapılmış diye biliyorum. Msi gtx970 gaming model.
Eğer ekran kartı olarak bunu alırsan ki bana göre msi 4g gaming modelinden daha iyi, 4690k alacak bütçende olacak ve inan pişman olmazsın, OC yapılmış bir 4690k i7 seviyesinde bir işlemci olarak düşünebilirsin aradaki fark gözle görülebilir olacaktır.
Eğer OC yapmamakta ısrarcıysanda 4690 almanın bi anlamı yok çünkü neredeyse 4460 ile aynı performansı veriyor.
TeknoBiyotik: GALAXY GTX970 EX OC Black Edition 4GB 256Bit GDDR5 16X Ekran Kartı - Ekran Kartı - PC Bileşenleri

Ekran kartın çok iyi fakat daha düşük bir anakart alırsan ise aradaki kalan fiyata bir ssd alabilirsin mesela.
Ben şu kartı gözüme kestirdim. Teşekkürler,ayrıca ssd alacağım zaten.
www.vatanbilgisayar.com: Msi Z87-G45 Gaming İntel Z87 Soket 1150 Ddr3 3000Mhz(O.C.) Sata 3.0 Usb 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar
Eğer ekran kartı olarak bunu alırsan ki bana göre msi 4g gaming modelinden daha iyi, 4690k alacak bütçende olacak ve inan pişman olmazsın, OC yapılmış bir 4690k i7 seviyesinde bir işlemci olarak düşünebilirsin aradaki fark gözle görülebilir olacaktır.
Eğer OC yapmamakta ısrarcıysanda 4690 almanın bi anlamı yok çünkü neredeyse 4460 ile aynı performansı veriyor.
TeknoBiyotik: GALAXY GTX970 EX OC Black Edition 4GB 256Bit GDDR5 16X Ekran Kartı - Ekran Kartı - PC Bileşenleri
Ekran kartı göze güzel gözüküyor fakat ben ekran kartımı değiştirmeyi hiç istemiyorum. Bahsettiğiniz işlemciye 47TL fazladan verip neler kazanacağımı bana açıklarsanız sevirim.

Ben şu kartı gözüme kestirdim. Teşekkürler,ayrıca ssd alacağım zaten.
www.vatanbilgisayar.com: Msi Z87-G45 Gaming İntel Z87 Soket 1150 Ddr3 3000Mhz(O.C.) Sata 3.0 Usb 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar

Ekran kartı göze güzel gözüküyor fakat ben ekran kartımı değiştirmeyi hiç istemiyorum. Bahsettiğiniz işlemciye 47TL fazladan verip neler kazanacağımı bana açıklarsanız sevirim.
Ekran kartını tavsiye etme sebebim bütçenizi biraz daha rahatlatmak için bir alternatif ve msi modellerde cw sorununun daha fazla çıktığını söylüyorlar ne kadar doğru bilemiyorum.
İşlemciler arasında ki farkı oyunlarda pek göremeyeceksiniz fakat genel performansı gözle görülür şekilde etkileyecektir.
Zaten oyunlarda 4460 ve 4690k arasında bile bir fark olmayacaktır en fazla 2-3 fps fakat render yapmak isterseniz, belki 2-3 yıl sonra sli düşünürseniz 4690k sizi çok rahatlatıcaktır.

Bir nevi öyle fakat dediğim gibi ileride belki sli yapmak isterseniz faydalı olacaktır.
Her şey için teşekkürler. Öyle bir niyetim olmaz diye düşünüyorum. Ayrıca bütçeyi zaten hafif hafif aşıyordum iyice abartmanın anlamı yok gibi. İşlemcide pek bir anlam kalmadığına göre;
Bu anakartı almak bana ne tür avantajlar sağlar?

Her şey için teşekkürler. Öyle bir niyetim olmaz diye düşünüyorum. Ayrıca bütçeyi zaten hafif hafif aşıyordum iyice abartmanın anlamı yok gibi. İşlemcide pek bir anlam kalmadığına göre;
Bu anakartı almak bana ne tür avantajlar sağlar?
Overclock yapmayacaksanız hiç bir avantaj sağlamaz bu anakartı bile alabilirsiniz. www.vatanbilgisayar.com: Asus H81M-Plus İntel H81 Soket 1150 Ddr3 1600Mhz Sata 3.0 Usb 3.0 Hdmi&Dvı Anakart - Vatan Bilgisayar
Fakat msi olsun ve güzel görünsün istiyorsanız g43 daha mantıklı olur en azından g45'den ucuz. :)

www.vatanbilgisayar.com: Msi B85-G43 Gaming İntel B85 Soket 1150 Ddr3 1600 Mhz Sata 3.0 Usb 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar
Yani bu parçadan bahsediyorsunuz. Benim için anakartta önemli olanları anlamışsınız zaten. Görünüş,MSİ,fiyat uygunluğu. Bu en uygunu sanırsam.
Bu anakartı alırsanız daha iyi olur b85 daha çok kurumsal alanda kullanılıyor diye biliyorum.
www.vatanbilgisayar.com: Msi Z87-G43 Gaming İntel Z87 Soket 1150 Ddr3 3000Mhz(O.C.) Sata 3.0 Usb 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar
Fakat arada pek bir fark olacağını sanmıyorum.

Not: İlk mesajınızı okuduğumda g43'ü görünce z87 sandım direk ondan dolayı öyle bir yorum attım yanlış anlamayın. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı