Haberim olmadan yüklenen programlar

• Konuyu başlatan Can0
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 408

Can0

Centipat
Adı fakewebcam olan saçma program ve sitesindeki programlar haberim olmadan yüklenmiş virüs veya malware olduğundan şüphelendim tarama yaptım bir şey bulamadım. Virustotalde bir şey bulamadı.
Sonra programı falan hep kaldırdım regedit falan kaydını sildim ama tekrar başıma geleceğini düşünüyorum.

Örneğin bir antivirüs programı indirdiniz, setup dosyasında Next, Next diye geçerseniz farklı programlar kurulur. Next demeden önce her sayfayı gözden geçirin.

İnternet üzerinden bir şeyler indirdiğiniz zaman, okumadan direkt olarak "next,next,skip,accept" tuşlarına basmamanızı tavsiye ediyorum. :D
Arkadaşa katılıyorum. Genelde bir indirme yöneticisi ile indirme yapılırken adım adım çıkan her şeye onay vermek yerine her adımın dikkatle okunması gerekiyor. Ama son zamanlarda bir şey indirmediyseniz gerçekten de virüs bulaşmış olabilir.

Bilgisayara şifre koyun şifreyi de en yakınınız olsa da paylaşmayın. Legal olmayan ancak zararlı da olmayan yazılımlar türünde olduğun çoğu AV işine karışmaz ve tespit etmez. Programı kaldırdıysanız sıkıntı yoktur ama yine de Kaspersky IS ile doğru ayarları yapıp tam tarama yapın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı