Hacettepe Diş Hekimliği'nden yatay geçiş yapılmalı mı?

Daha fazla  
Biraz ailemin baskısı biraz da benim eşekliğimle geçen yıl Hacettepe Diş Hekimliği'ne yerleştim. Biraz hayal kırıklığım vardı ama alışırım sanıyordum. Alışmayı denedim de ama şuan ne bu bölümü isteyerek bitirebileceğimi ne de ileride bu mesleği layıkıyla yapabileceğimi düşünmüyorum. Yatay geçiş yapmaya karar verdim. Şuan aklımda 2 üniversite var, Gebze Teknik Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi. GTÜ'yü araştırdım ve yeterince tatmin oldum, fakat ailem çok ikna olmadı. Yine de onların gönlünü edindiğim bilgilerle rahat ettirebilirim ama şuan bulunduğum şehirde olması itibariyle Ankara Üniversitesi de seçeneklerim arasına girdi. Şimdilik Ankara'yı çok araştırmadım. Siz olsanız tercihinizi hangi yönde kullanırdınız? Sektörde hangisinin mezunları daha çok yer buluyor, hangileri daha donanımlı mezun oluyor? Biliyorum, tabiki iş yine benim kendimi ne kadar geliştirdiğime bakıyor ama sonuçta üniversitenin temelleri ne kadar iyi attığı, mezunlarına neler kattığı da önemli bir yere sahip. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı