Hacker olmak için kodlamaya nereden başlanmalı?

Arkadaşlar bildiğim kadarıyla beyaz şapkalı hacker ve devlet için hizmet veren hackerler programlamacı oluyormuş. Ben de ileride yasal olarak bir şirkette vs. bu alanda çalışmak istiyorum fakat işe nereden başlayacağımı bilemiyorum. Hangi dili öğrenmem gerekiyor bunun için ve başka ne yapmam gerekiyor?

Programlama dili bilmek şart değil ama bir avantaj programlama dili bilirsen o programlama dilinin zaafiyetlerini bilirsin o zaafiyetleri kullanarak saldırı yaparsın. Daha bir expert yani uzmanlık düzeyinde kendi scriptlerini yazıp exploit oluşturmak için kodlama bilgisi gerekiyor genellikle Python ruby C++ kullanılıyor orada da.
Dil öğrenmeyi sonraya bırakıp ilk bilgisayar ağlarını öğrenmeye bak ardından Linux distrosu olan Kali veya parrot OS'u öğren consoldaki komutları öğren daha sonra veritabanı ve programlamaya yavaştan giriş yap bununla beraber sızma test araçlarını öğrenmeye başla. Bu şekilde siber güvenliğe giriş yapabilirsin.

Siber güvenlik alanına girmek kodlama öğrenmekle bitmiyor maalesef, bilgisayar bilimlerine de girmeniz gerekiyor, siber güvenlik alanı sanıldığı aksine çok daha zordur. Bunu atayım size bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı