Kodlamaya nereden başlanmalı?

Mert_4774

Hectopat
Öncelikle merhaba. Ben lise 1.sınıfım ve kodlamaya merak salıyorum. Mobil oyun veya basit PC oyunları yapmak için Unity gibi şeyler var fakat ben bunlara nereden başlamalıyım onu bilmiyorum. C++ veya Python mu öğrenmeliyim önce?
Ayrıca bunların eğitimi için Udemy'de kurs alınır mı yoksa YouTube falan yeterli olacak mıdır?
Genel bir şekilde nereden başlamalıyım anlatırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Unity için C# gerekli. C# ile başlayabilirsin ve evet YouTube yeterli para harcamadan Türkçe ve İngilizce kaynakları kullanarak çok rahat öğrenebilirsin. C# ile birlikte Unity videoları dolu YouTube onları da izleyebilirsin.

BTK Akademi'de C# ve Unity dersleri mevcut. İleriki seviyelere çeşitli kaynaklardan bakabilirsiniz. Python ile oyun yapılmaz, C++ gerektiren motorlara erişmek daha zor. Ayrıca C#'da ilerlemeni tavsiye ederim. Gelecek vadediyor.

Udemy'den ilk etapta kurs almanızı pek önermiyorum. YouTube kaynakları yeterli olacaktır.

C++ ve C# bence ilk kez için zor bir dil, direk onunla girmeniz zorlayabilir.
Hangisiyle baslamami önerirsiniz
Unity için C# gerekli. C# ile başlayabilirsin ve evet YouTube yeterli para harcamadan Türkçe ve İngilizce kaynakları kullanarak çok rahat öğrenebilirsin. C# ile birlikte Unity videoları dolu YouTube onları da izleyebilirsin.

Teşekkürler. Onerdigin bir yt kanalı var mı seri şeklinde anlatan ve güzel anlatıma sahip

Dersleri BTK Akademi'den alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı