Hacker olmak için tavsiye

mMichaelMYERS

Hectopat
Yer
Haddonfield, Illinois
Arkadaşlar şu polisiye dizilerdeki, filmlerdeki hackerlara çok özeniyorum. İnsanların herşeyini buluyorlar. Bunun için bir eğitimi nereden alabilirim ve böyle birşey mümkün mü. Yani sonuç olarak bu hackerlar annelerinin karnında öğrenmediler bunları. Parası neyse vermeye hazırım.

Biri sadece gülmüş geçmiş ama bu çok yanlış bir bakış açısı, büyük olasılıkla konuyu acan arkadaşımızın yaşı küçük söylemleri ile dalga geçmek yerine merakını daha faydalı bir noktaya yönlendirebiliriz.

İnsanların kişisel bilgilerini bulmak ve buna benzer şeyler çok ciddi suçlardır. Boşuna başını ağrıtırsın ki asla iz birakmadan bir şey yapamazsın eğer ciddi bir suç işlersen veya biri seni şikayet ederse adliyeye çağırılırsın fakat tüm bunları yapmak yerine ileride işine yarayacak ve toplum için daha faydalı işlerde yapabilirsin. Mesela programlama öğrenebilirsin, robotik öğrenebilirsin ya da siber güvenlik öğrenebilirsin. BTK akademide biraz arama yaptım siber güvenlik dersleri var altta verdiğim yerden başlayabilirsin.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2022-06-30 02.38.21.png
    Ekran Resmi 2022-06-30 02.38.21.png
    414,7 KB · Görüntüleme: 80
Biri sadece gülmüş geçmiş ama bu çok yanlış bir bakış açısı, büyük olasılıkla konuyu acan arkadaşımızın yaşı küçük söylemleri ile dalga geçmek yerine merakını daha faydalı bir noktaya yönlendirebiliriz.

İnsanların kişisel bilgilerini bulmak ve buna benzer şeyler çok ciddi suçlardır. Boşuna başını ağrıtırsın ki asla iz birakmadan bir şey yapamazsın eğer ciddi bir suç işlersen veya biri seni şikayet ederse adliyeye çağırılırsın fakat tüm bunları yapmak yerine ileride işine yarayacak ve toplum için daha faydalı işlerde yapabilirsin. Mesela programlama öğrenebilirsin, robotik öğrenebilirsin ya da siber güvenlik öğrenebilirsin. BTK akademide biraz arama yaptım siber güvenlik dersleri var altta verdiğim yerden başlayabilirsin.

Şu gülme konusunda teşekkür ederim hocam. Attığınız linkten bir bakacağım. Watch dogs oynamaya devam 😂

Siber güvenlik alanında gelişmek isteyenler için böyle bir eğitim de varmış ama ileri düzey sen en iyisi ilk olarak verdiğim linkten programlamadan başla, mobil programlama da olabilir kendi telefonuna uygulamalar yazarsın.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2022-06-30 02.54.00.png
    Ekran Resmi 2022-06-30 02.54.00.png
    316,2 KB · Görüntüleme: 55

Yeni konular

Geri
Yukarı