Hackintosh 10.9.1 ATI RADEON HD 4830 Çalıştırma

berkaius

Hectopat
Arkadaşlar her yeri araştırdım. Bir gündür bununla uğraşıyorum ancak ATI Radeon HD 4830 ekran kartımı kurduğum Hackintosh'a tanıtamadım bir türlü. 10.9.1 QE-CI Exotic Patch kurdum olmadı. Bir kaç kext buldum kurdum olmadı. Ayrıca kurduğum Hackintosh Niresh ve boot menüsünde GraphicsEnabler=No yazmadan PC gri apple başlangıç logosunda kalıyor.

Unibeast ile kurlum yapan bir kullanıcı şu çözümü uygulamış:

# Kext cache'i temizleyin
Kod:
 sudo rm -r /System/Library/Caches/com.apple.kext.caches
# Yüklü Kext için izinleri ayarlayın:
Kod:
cd /System/Library/Extensions
sudo chmod -R 755 ATIRadeonX2000.kext
sudo chmod -R 755 AMD4800Controller.kext
sudo chown -R root:wheel ATIRadeonX2000.kext
sudo chown -R root:wheel AMD4800Controller.kext

UniBeast Mac OS X Mavericks Rehberi » Technopat

Ayrıca Exotic Patch sonrası com.apple.Boot.plist'e bu kod eklenmeli.

<key>GraphicsEnabler</key>
<string>Yes</string>

Hocam bunların hepsini yapıyorum ancak gri apple logosunda kalıyor. Tekrar boot ederken GraphicsEnabler=No parametresini girmem gerekiyor. Acaba GE=YES ile açılmayı başarsa olcak mı?

Bende GT430 haricinde HD4830 1gb ekran kartı var 10.9 da AMD desteği gelince bugün bir deniyeyim dedim ,
10.9.2 sistemde ekran kartını taktım GraphicsEnabler=No ile sistemi açtım NVİDİA sürücülerini kaldırdım,
QE-CI Exotic Patch 10.9.2 kurdum şuan bir sorun yok ,bootplist dosyasına GraphicsEnabler=Yes ekledim ,smbios iMac 8.1 olarak ayarladım işlemcim ancak buna yakın , hafif bir kasma oluyor Launchpad içinde gezerken.

Aslında temiz bir kurulumda denemem lazım birde smbios dosyasını doğrumu ayarladım kafam takıldı acaba ondan mı kasıyor nedir...

Edit:
Temiz Niresh 10.9 kurulumu yaptım HD4830 1GB 256bit ekran kartıyla ,kuruluma geçmek için ek olarak GraphicsEnabler=No komutunu kullandım , kurulumdan sonra güncel CameleonBootloader kurdum QE-CI Exotic Patch 10.9 kurdum ,Cameleon Wizard ile GraphicsEnabler=Yes ve AtiConfig=Motmot olarak ayarladım , smbios İMac 10.1 olarak ayarlandı bu arada monitörüm DVI ya bağlı ,sistemi restart ettim görüntü gelmedi Mode Not Supported hatası verdi ekranda , bu sorunla daha önce çok karşılaşmıştım ve bendeki çözümü HDMI kablosunu LCD TV ye bağlamak ve sistemi açmak,bağladım sistem açıldı görüntü geldi , TV kapalı olsa dahil illaki takılı olarak çalışırım diyor :) , sistem açıkken HDMI kablosunu çıkarıyorum Monitörede görüntü gidiyor takıyorum geliyor .HDMI dan ses alabilmek için uğraşmadım şuan ses gelmiyor.

GT430 1gb 128bit ekran kartına göre sistem daha stabil pencere açılma hızları farkediliyor hemen HD videolar normal oyun daha denemedim Launchpad içinde gezerken çok hafif bir kasma sözkonusu , önemli değil okadar olur.

Kurduğum sistemi Appstore üzerinden 10.9 dan 10.9.2 ye güncelledim ve ardından QE-CI Exotic Patch 10.9.2 sürümünü kurdum , herhangi bir sıkıntı yok şuan.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı