OpenCore Hackintosh Big Sur 11.3 Apple ID sorunu

SarayBosna

Hectopat
Daha yeni Hackintosh kurdum AppleID girilmiyor. Wi-Fi falan hallettim Bluetooth çalışmıyor, bir de hiçbir şekilde donanım tanıtamadım. Ekran kartı tanınmıştı zaten işlemicde bilinmeyen 3.4GHz işlemci yazıyor aşağıdaki gibi başka ne tanıtmam gerektiğini bilmiyorum. Bir de açılış loglarını her seferinde Mount ettiğimiz yere kaydediyor EFI klasörünün yanına. Yardımcı olur musunuz?

1621147870212.png

Bu da Config: config.plist
@tristessehivernale Hocam Efi'yi sizden aldım müsaitseniz yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• 1621147891232.png
    1621147891232.png
    374 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
hocam imzayı ekledim onları nasıl yapacagımı bilmiyorum siz yazana kadar bir arastirayim
Hocam open core surumu 0.6.8, 0.6.9 güncellemem önemlimi yoksa böyle de yapabilirmiyim
Mobilden imzayı göremiyorum ve @tristessehivernale'ın dediği işlemleri OpenCore Configurator ile yapabilirsin.

Mobilden imzayı göremiyorum ve @tristessehivernale'ın dediği işlemleri OpenCore Configurator ile yapabilirsin.

Hocam OpenCore'u güncelledim, fjallsarlon hocamın dedigini yaptim şu an bir Bluetooth çalışmıyor. Bluetooth burada gözüküyor kextini nasıl bulabilirim bilmiyorum. Bir de Discord ses kanalına girince çökme olayını nasıl düzeltirim? Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Screen Shot 2021-05-16 at 7.33.54 PM.png

Sistem özelliklerim:
  • B450M PRO M.2 v2
  • AMD Ryzen 5 2600
  • Sapphire RX590 8 GB Pulse
  • P-Link TL-WN722n v3
  • 240GB SSD
  • 2TB HDD
  • 2x8GB DDR4 3000MHz
  • Dark Bluetooth 5.0 adaptor

Config dosyam: config copy.plist

Son düzenleyen: Moderatör:
Dener misin? BT kextinin confige işlendiğinden emin ol.

Dener misin? BT kextinin confige işlendiğinden emin ol.
Hocam onu çözdüm sağ olun. Su an Bluetooth sıkıntılı bir tek. Kextini nasıl arayıp bulacağımı bilmiyorum.

AIDA64 ile tam kart modelini öğren, belki bir şeyler bulabiliriz.
Hocam yeni gördüm Mac icin aida 64 varmı?
Daha önceden o modele yakın bir Bluetooth kartı ile denemeler yapmıştım. Sonuç olarak Bluetooth'u kullanamamıştım. :(
Anladım hocam ben yine bir araştırayım bluetooth gözüküyor ya Hackintool da o yüzden belki yaparım diyorum yapamazsam da Hackintosh'la çalışan bir bluetooth adaptörü öneriniz varmı?
App Store'a girince bilgisayarda sürekli donmalar meydana geliyor. PCI sekmesi;

Screen Shot 2021-05-17 at 5.13.57 PM.png

Kernel kısmı;

Screen Shot 2021-05-17 at 5.16.10 PM.png

Config.plist
Bir çözüm yolu var mı?

Geri
Yukarı