Hackintosh Dual boot Sorunu

gurkanyal

Kilopat
Merhaba millet, başarılı bir Hackintosh ve Windows kurulumundan sonra clover bootloader'i yükledim. Bir sorunum var. Clover yerine Windows boot manager açılıyor. Ancak eğer ki "EFI" bölüntüsündeki Microsoft klasörünü silersem Clover'i boot edip macOS'a geçiş yapabiliyorum ama sildiğimde'de Windows'u boot edemiyorum sadece bir resim geliyor önüme. Microsoft klasörünün yedeği var. Yardımlarınızı bekliyorum eğer ki Microsoft klasörünü geri koyarsam bu sefer Windows direk boot ediyor. USB bellek kullanarak bu işlemi 2sini'de sorunsuz yapabiliyorum ama USB ile yaptıktan sonra ne anlamı kaldı ki laptoptan bahsediyorum, mobilitesi önemli.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Hocam Clover kurulu zaten. Ama aklıma şöyle bir fikir geldi ama Efı klasörünü temizlemem gerek. Şöyle: 2.diske Cloverı attım. 1.disk macOS ve Windows'un kurulu olduğu diske'de Windows bootloaderi atacağım ancak Efi klasöründe yer yokmuş öyle diyor dosya yok ancak 11 mb boş. Nasıl temizleyebilirim ?
@claus Hocam transparent olan dosyalar gizli dosyalar onlar sandım ancak Efi'nin içinde hiçbir şey yok ancak 11mb boş. Bunu nasıl temizleyebilirim ?
1566920916050.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı