Çözüldü Hackintosh el capitan sabit diskin eject olması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ddrome

Hectopat
Daha fazla  
İlginç bir olay başıma geldi.

Bilgisayar gün boyu sorunsuz açıktı. Bir iki saatliğine başında kalktım tekrar oturduğumda. Bilgisayardaki 2. harddiskimin eject olduğuna dair uyarı mesajını gördüm. Disk utility'de görünmüyordu. Kapatıp kabloları kontrol ettim bir sorun yoktu. Tekrar açtığımda harddiski görüyordu.

Şimdi benim ilk aklıma gelen casper'ın kasanın içine koyduğu dandik 300w lık psu'nun harddiskten gücü kesmesi. Eğer sorun cidden buysa pazartesi ekran kartımla beraber yeni psu'm geliyor zaten ama işi şansa bırakmadan size de fikir danışmak istedim çünkü bilgisayarın kökünden daha değerli harddiskin içindeki çalışmalarım.

Sizce başka bir sorun olma ihtimali var mı? Hackintoshla alakalı bir ayar hatam olablir mi yoksa tamamen fiziksel bir sorun mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem Ayarları / Güç Yönetimi içinden HDD uyut seçeneği işaretli ise bunu kaldır.

Üstadım yine cezalı olduğum için geç dönebildim kusuruma bakma, gerçi muhtemelen cezayı zaten sen yapıştırdığın için durumu biliyorsundur. :)

Yemin ederim forum beni yazım kuralları konusunda eğitiyor. :)

Yine hızır gibi yetiştin teşekkür ederim, 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi sanırım. Söylediğin ayarlamayı yaptım, bugün gün boyu test ettim bir problemle karşılaşmadım, yine de bir sorun olursa yazarım.

Yardımın için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı