Hackintosh iCloud kullanmak sıkıntı çıkarır mı?

sancarsavas

Decapat
Daha fazla  
Merhaba herkese. Technopat rehber makale ve videoları ile sorunsuz şekilde Ventura kurdum ve kullanıyorum 2 gündür. App Store'a henüz giriş yapmadım. Lisans ve yasal koşullar noktasında bir sıkıntısı var mıdır giriş yapmanın? Bir de kurulum sonrası OpenCore ile cihazı Mac Pro 7.1 olarak tanımladım. Ancak ben elle falan herhangi bir seri numarası atamadım. Bu noktada seri numarasının başka bir cihazla çakışması gibi bir sorun olmaz değil mi? Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu rehberde işaretli kısımları yapın. Eğer hali hazırda config düzenlemeyi biliyorsanız birinci adıma gerek yok. Seri numaralarını ve ROM değerini belirtildiği şekilde ayarlayın.
1685971694405.png

Bu rehberde işaretli kısımları yapın. Eğer hali hazırda config düzenlemeyi biliyorsanız birinci adıma gerek yok. Seri numaralarını ve ROM değerini belirtildiği şekilde ayarlayın.
Eki Görüntüle 1808088
Hocam size ekran görüntüsünü ilettim mesaj olarak. Buradaki seri no'ları sorgulattığımda ''lütfen geçerli bir seri no girin'' uyarısı alıyorum. O zaman bir işlem yapmama gerek yok diyebilir miyiz? Bir de UUID kısmına dokunmadım. Oradaki generate butonu ile yeniden oluşturmama gerek var mıdır? Teşekkürler

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2023-06-05 16.46.26.png
    Ekran Resmi 2023-06-05 16.46.26.png
    147,2 KB · Görüntüleme: 27
Generic kısmında da aynı seri numarası varsa evet gerek yok. Ayrıca ROM değerini ayarlamayı unutma. SecureBootModel değerini Default olarak ayarladığına ve en0 değerinin ethernet olduğuna emin ol.

Generic kısmında da aynı seri numarası varsa evet gerek yok. Ayrıca ROM değerini ayarlamayı unutma. SecureBootModel değerini Default olarak ayarladığına ve en0 değerinin ethernet olduğuna emin ol.
Çok sağolun hocam. Tüm bunlar tamamsa app store hesabıma giriş yapmamda bir sorun olmaz değil mi? Banlanma vs gibi? Bir de bunlara ek olarak işlemcimin tüm çekirdekleri aktif mi yani tam performans çalışıyor mu bunu anlayabileceğim bir yok var mıdır? Yoksa “zaten aksi olamaz” mı dersiniz? Kafama takıldı bu durum?

Hocam bende System ve Chassis kısımlarındaki seri no aynı. Fakar Board kısmındaki seri no farklı. İlk 3 harf aynı sonra değişik gidiyor. Board kısmının da diğerleriyle aynı olması gerekir mi?

Ek olarak, secure boot model kısmını Default yaptım. Ancak en0 diye bir alan bulamadım. Bir de ethernet kullanıyorum. Rom değerini nereden mac adresi yapacağımı da bulamadım

Yeni konular

Geri
Yukarı