Çözüldü Hackintosh masaüstü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Puckerz

Hectopat
Aynı sorunu bende yaşamaktayım. -v -x yapınca müzik başlıyor ama masaüstü gelmiyor.

6BKW4AL.jpg

Bilgisayarın parçaları şöyle ;
İşlemci : intel 3570k
Anakart : Msi Z77a-gd55
Ekran kartı : Powercolor hd7870 pcs+ ez
Ram : Corsair vengeance 4gb 1600mhz

İnternette okadar araştırmama rağmen msi anakartın bios ayarlarını tam olarak bulamadım. Genel olan şeyleri değiştirdim ama sanki tam olarak biosu mac e uygun ayarlamadığımdan şüpheleniyorum. Komut girmeden başlatınca da aynı şekilde elma logosunda kalıyor.

Evet aynen öyle. Kurulum sorunsuz videonuzdaki gibi devam ediyor. Boot etmek için Boot mac os x from yazan sabit disk simgesine tıklıyorum ve elma logosunda takılı kalıyor.

- - - Güncellendi - - -

Ekran kartı ve anakart'tan şüpheliyim. Kurulumda ekran kartı sürücüsünü seçtim hatta 4 5 defa kurulum yaptım belki yanlış yapıyorum diye diğer seçenekler lede denedim ama olmadı. Ama asıl konu anakart. Anakart ın bios ayarlarını yapmaya çalıştım ama video da sizin yaptığınız ayarların birçoğu benim bios ta yok.

Bilgisayarın parçaları şöyle ;
İşlemci : intel 3570k
Anakart : Msi Z77a-gd55
Ekran kartı : Powercolor hd7870 pcs+ ez
Ram : Corsair vengeance 4gb 1600mhz

İnternette okadar araştırmama rağmen msi anakartın bios ayarlarını tam olarak bulamadım. Genel olan şeyleri değiştirdim ama sanki tam olarak biosu mac e uygun ayarlamadığımdan şüpheleniyorum. Komut girmeden başlatınca da aynı şekilde elma logosunda kalıyor.

Arkadaşım ekran kartın uyumsuz..

Ayrıca umarım monitörün vga kablo ile bağlı değildir. Zira apple amca vga dan hoşlanmıyor. Dvi yada hdmi kullanmak zorundasın. Diğer türlü görüntü gelmiyor.

Gerçi 10.8.3 güncellemesi ile ati kartlara yönelik driver çıkarmıştı apple ama yinede test etmediğim için bilmiyorum

Hd4000 native olarak çalışıyor ama istersen ati kart için önce şunu bir dene.

açılırken
PCIRootUID=1 GraphicsEnabler=Yes yazıp boot et.. Eğer yine sıkıntı olursa:

Pci kartı çıkarıp işlemcinin üzerindeki hd4000 ekran kartı ile direkt boot et. (O/B olsada çok ciddi iş görür bir kart) bu kart native olarak çalışıyor.
Muhtemelen çalışacaktır. Sıkıntı çıkarsa a
çılışta GraphicsEnabler=Yes yazıp açmayı denersin

Her defasında bu işlemi yapmamak içinde -
com.apple.boot.plist- yada -org.chameleon.Boot.plist- dosyasını açıp aşağıda ki kodu kopyalayıp yapıştıracaksın.

Kod:
<key>GraphicsEnabler</key>   
<string>Yes</string>

Son düzenleyen: Moderatör:
Hemen deniyorum önerini. Teşekkür ederim yardımın için.

- - - Güncellendi - - -

3. Kurulumdan sonra masaüstüne ulaşmayı başardım
smile.png
Şuan İatkos tan yazıyorum ve birkaç sorunum var arkadaşlar. Bilgisayarı her başlatışımda -v -x komutunu uygulamam gerekiyor. Ayrıca şifremi girerken üstte güvenli mod yazıyor. Bu sorunlarımın dışında ekran kartı driveri kurulu değil. Şuan izlemem gereken yol nedir yardımcı olursanız çok sevinirim.

-x zaten güvenli mod oluyor :) -x yerine normal modda açmayı dene.. Yani hiç birşey yazmadan açman lazım. Açılmıyorsa muhtemelen ekran kartındandır..

Ekran kartı konusunu yukarda ayrıntılı şekilde yazmıştım zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar son durum bilgisayar sorunsuz hiçbir komut girmeden açılıyor. Çözünürlükte 1920x1080 de ama Grafikler AMD Radeon HD 78780 XT 7MB diyor. Sistem raporun da bunlar yazıyor. Heralde ekran kartının kext ini tam olarak yükleyemedim.

Kod:
AMD Radeon HD 7870 XT:

Yonga Ailesi Modeli:    AMD Radeon HD 7870 XT
Tür:    GPU
Yol:    PCIe
PCIe Şerit Genişliği:    x16
VRAM (Toplam):    7 MB
Satıcı:    ATI (0x1002)
Aygıt Kimliği:    0x679e
Revizyon Kimliği:    0x0000
EFI Sürücüsü Sürümü:    01.00.3180
Ekranlar:
Ekran:
Çözünürlük:    1920 x 1080
Piksel Derinliği:    32 Bit Renk (ARGB8888)
Ana Ekran:    Evet
Yansıtma:    Kapalı
Çevrimiçi:    Evet

Arkadaşlar son durum bilgisayar sorunsuz hiçbir komut girmeden açılıyor. Çözünürlükte 1920x1080 de ama Grafikler AMD Radeon HD 78780 XT 7MB diyor. Sistem raporun da bunlar yazıyor. Heralde ekran kartının kext ini tam olarak yükleyemedim.

Çözüldü şeklinde değiştirmişsiniz başlığı ama en önemli kısmı olan nasıl çözdüğünüzü yazmamışsınız.. Sizden sonrakilere yol göstermek adına nasıl çözdüğünüzü de yazmanızı beklerdim..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı