Hackintosh sistemde RAID 0 diski gözükmüyor

Yer
İstanbul / Bahçeşehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : AMD Ryzen 9 7900X
İşlemci Soğutucusu : Arctic Liquid Freezer II 360MM A-RGB
Anakart : ASRock X670E Steel Legend
RAM: G.Skill Trident Z 16X2 32GB 6000MHZ CL30
Ekran Kartı : Sapphire Nitro+ S.E. RX 6900XT
PSU : Corsair HX1200
Kasa : Cooler Master TD500 White
M2 SSD : Hyperx Fury Gen4 1TB + Gigabyte Aorus Gen4 500GB + Kingston KC2000 Gen3 500GB
SSD : Sandisk SSD Plus 480GB + Sandisk SSD Plus 240GB
HDD : Toshiba X300 4TB
Meslek
Pilotaj Öğrencisi
Merhaba, sistemimde Dual boot olarak hem Windows hem de macOS kullanıyorum. BIOS'tan RAID 0 kurulumu yaptım 2 tane 500GB M.2 SSD ile Windows'ta sorunsuz şekilde 1TB olarak kullanabiliyorken MacOS'ta disk izlencesinde ayrı ayrı RAID yaptığım M.2 SSD'ler gözüküyor RAID 0 olarak birleşmiş hali gözükmüyor. Dolayısıyla diskleri MacOS'ta kullanamıyorum. Sorunu nasıl çözebilirim?

1684836636363.png

Anakart RAID'inin desteklenmediğini söylemiş yabancılar.
Anakartım : ASRock X670E Steel Legend, dediğim gibi Windows'ta sorunsuz şekilde kullanabiliyorum.

Daha önceki konularınızda RAID iptal ettiğinizi söylediniz. Aralar hep boş kalmış. Bu işlemi nasıl yaptınız? macOS nasıl kurdunuz?
Evet, sonrasında tüm disklerimi sildikten sonra tekrardan kurmaya çalıştım stabiliteyi yakaladım. Windows'ta sorunsuz şekilde kullanabiliyorum. macOS'u da farklı bir SSD'me sıfırdan tekrardan kurdum. ;
1684837286050.png

BIOS modu RAID yaptıktan sonra nasıl macOS kurabildin? Ayrıca macOS üzerinde disk izlecesinden RAID diskleri seçiyorsun. Ancak verilerin ne olur bilmiyorum denediğim bir şey değil.
1684837347401.png

BIOS modu RAID yaptıktan sonra nasıl macOS kurabildin? Ayrıca macOS üzerinde disk izlecesinden RAID diskleri seçiyorsun. Ancak verilerin ne olur bilmiyorum denediğim bir şey değil.
Şu şekilde çözdüm, sata mode'u hiç ellemedim AHCI'de kaldı. AMD PBS Bölümündeydi yanlış hatırlamıyorsam NVME RAID Mode var sadece onu enable yaptım o şekilde M2'lere RAID Yapabildim. Sata mode AHCI'de kaldığı için de macOS kurulumunda disk izlencesi sata disklerimi gördü. Windows'ta verilerin yedeğini alıp denemeliyim o halde :)

Eki Görüntüle 1789904
Maalesef exFAT Seçeneği çıkmıyor, çıkan seçenekler bunlar. Hangisini seçersem hem Windows hem macOS sorunsuz şekilde kullanabilirim?
1684931601888.png

@yusufklncc

Son düzenleme:
RAID oluşturduktan sonra ExFat olarak silebilirsin diye biliyorum.
Evet yaptım, şimdi Windows'a geçip bakacağım.
1684932656999.png
Fakat sormak istediğim, opencore bootloader üzerinden Windows seçeneği var fakat onu seçtiğimde ACPI Bios Error mavi ekran veriyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı