Hackintosh Sonrası Parlaklık Pil ve Maouse sorunları

volkangoren

Centipat
Merhaba, HP Pavilion 15-P219NT laptopuma ilk kez Hackintosh'u Mojave 10.14.6 sürümü ile yaptım. Sistemin çalışmada bir problem yok, lakin belirteceğim sorunları yaşıyorum;

1- Ekran parlaklığı çok kısık ve ayarlayamıyorum hiçbir şekilde.
2- USB diski takınca okuyor ama USB'den mouse takınca bir şey olmuyor ve mouse çalışmıyor.
3- Pil göstergesi ve yüzdesi çalışmıyor.
4-TouchPad 'imin dokunmatiği çalışıyor, hatta mouse takamadığım için onu kullanıyorum lakin; dokununca 'Click' işlevini yapmıyor touchpade basmak gerekiyor. Ve sağ Click çalışmıyor. İki kez sol Click basmışım gibi çalışıyor.

Şimdiden yardımcı olacaklara ve olmaya çalışacaklara teşekkür ederim. İyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Parlaklık için bunu uygula macOS Parlaklık Göstergesi Çalıştırmak - Technopat Sosyal
Batarya için bu kext dosyasını bir kext aracı ile yükleyip dene.
Maouse'nin sağlam olduğuna emin misin? Vodoo kextlerinden Vodoops2 kext hariç diğerlerini yedekleyip dener misin?

Öncelikle en çok rahatsız edici olduğu için parlaklıkla başlamak istedim,
1. Adımı denedim sağ üst köşeye ekran parlaklığıyla alakalı bir simge geldi ama zaten en yüksek ayarda gösteriyor ama aslında değil.
2. Adım gözümü korkuttuğu için son çare olarak kenara ayırdım.
3. Adımda "Kext dosyasını L/E içine yükleyin ve SSDT-PNLF.aml dosyasını EFI / Clover / ACPI / Patched içerisine atın." derken L/E 'den ne kast ettiğinizi anlayamadım. Açıklar mısınız ?

Parlaklık mevzusunu 3. yöntem ile bir problem yaşamadan çözmüş bulunmaktayım, teşekkür ederim :)
Batarya an itibariyle çok önemli gözükmedi gözüme ama yine de denemek isterim, verdiğiniz bağlantıdaki Kext yükleme aracını indirdiğimde çalıştıramıyorum, boot etmek için kullandığımız USB'nin içinde ''Kext Utility'' adlı bir uygulama var.Kullanmamda bir sakınca var mıdır?
Batarya için olan kexti dediğim uygulama ile inject ettim lakin bir düzelme olmadı.
Ama dediğim gibi parlaklık çözüldüğü için çokta umrumda değil genel olarak laptop masada şarja takılı konumda kullanılıyor problem değil.
Şimdi gelelim önemli noktalardan birine, yani mouse mevzusuna.
Öncelikle mouseda bir problem olmadığına eminim çünkü hepsi farklı Windows bilgisayarda test edilmiş 3 farklı marka model mouseda deneme yaptım.
Anlattığınız çözümü tam anlayamadım rica etsem zahmet olmazsa biraz detaylı ve daha açıklayıcı anlatabilir misiniz?
Ayrıca bu kısıma kadar başarılı bir şekilde gelmemde en büyük emeği olan kişisiniz çok teşekkür ediyorum tekrar tekrar...
Bu adreste uygulanan adımları uyguladım ve VoodooPs2Contoller'ı yükledim lakin USB portuna taktığım mouselar hala çalışmıyor.
@claus

Son düzenleyen: Moderatör:
Clover Configurator ile dediğiniz klasöre girip VoodoPS2Controller kextini sildim, KextUtility ile tekrar yükleyip denedim Touchpad'im belirttiğim şekilde çalışıyor lakin Usb portundan mouse taktığımda hala çalışmıyor
Bu arada belirteyim;
Usb 3.0 sürücülü bir Usb belleğim var, usb3 portlarına taktığımda sorunsuz çalışıyor ve pc bu belleği açıyor.Mouselarımdan birinin ışığı da yanıyor ama hareket etmiyor-çalışmıyor(diğer ikisinde hiç hareketlenme ışık vs yok). Çok garibime gidiyor açıkçası anlayamıyorum.Bir sürü çözüm önerisi aradım ama bulamadım.UsbInjectAll diye bir kextten bahsediliyor bir faydası olur mu acaba?Olursa hangi adımlarla yüklemeliyim?
UsbInjectAll kextini KextUtility yardımı ile yükledim bir değişme olmadı
Son ve mutlu edit;
BIOS ayarlarında Usb 3.0lı bir ayar vardı.Enabled seçiliydi.Onu auto yaptığımda düzeldi bir problem kalmadı

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı