Hackintosh stabil çalışıyor mu?

Efe ARSLAN

Hectopat
Yeni bir sistem kurup içine Hackintosh kurmayı düşünüyorum. Oyun oynama gibi bir derdim yok ama stabil bir şekilde çalışmasını istiyorum. Sizce uzun süreli kullanılır mı?

Windows varken neden Hackintosh? diye sormadan edemeyeceğim. Bilgisayarlar konusunda bilginiz sınırlıysa daha en başından uzak durmanızı tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows varken neden Hackintosh? Diye sormadan edemeyeceğim. Bilgisayarlar konusunda bilginiz sınırlıysa daha en başından uzak durmanızı tavsiye ederim

Dostum sen ne anlatıyorsun? Güncel Mac alabilecek bütçem yok eski model Mac’e vereceğim parayla daha güncel ve güçlü bir sistem kurup içine macOS kurmak istiyorum.

Soruna cevap vereyim. Ben kurulumda çok sıkıntılar yaşadım ama halledip kullanınca da çok rahatladım. Hackintosh bugün sorunsuz olur ama yarının garantisi yok. Yeni sürüm çıkar belki de sıkıntı olur kimse bilemez ama bu oran düşük. Nasıl bir sistem alacaksın?

Soruna cevap vereyim. Ben kurulumda çok sıkıntılar yaşadım ama halledip kullanınca da çok rahatladım. Hackintosh bugün sorunsuz olur ama yarının garantisi yok. Yeni sürüm çıkar belki de sıkıntı olur kimse bilemez ama bu oran düşük. Nasıl bir sistem alacaksın?

AMD tabanlı, orta düzey bir PC düşünüyorum.

AMD tabanlı, orta düzey bir PC düşünüyorum.
Hackintosh kurması oldukça sancılı ancak bir kez oldu mu ellemezsen yağ gibi akan bir sistem. Arkadaşlarında söylediği gibi hackintosh temeli ile pc kurulacaksa intel tavsiye ediyoruz çünkü native desteği var bir çok işlemcisine. Bu AMD ye kurulmaz anlamına gelmesin çünkü Opencore sistemler AMD' lerde de stabil çalışmaya başladı ve ryzenler performans olarak ilerledikleri için her geçen gün gelişiyor.

Sistemi 0' dan kurarken olabildiğince desteklenen parçalardan kurmakta fayda var. Ne kadar native olursa o kadar az uğraştırır. Hatta iphone veya ipad kullanıyorsanız uyumlu bir wifi-bluetooth kart ile Airdrop - Handoff özelliklerini de kullanabilirsiniz. Intel alırsan Vanilla kurulumu öneriyorum oldukça hızlı ve sade bir kurulum olur. AMD tercih edecekseniz forumda Opencore ilgili rehber mevcut bakabilirsiniz.

Şu an bu yazıyı kendi Hackintosh sistemimden yazıyorum :D Bu işletim sistemini Android kodlama, ve müzik üretim uygulamaları(Logic Pro X) için kullanıyorum ama yavaş yavaş main OS olma yolunda ilerliyor benim için. Küçük küçük premier işlerim oluyordu onları da macOS'e taşıdım. Hatta CS:GO bile oynanıyor ama performansı windows kadar değil :D

Yeni konular

Geri
Yukarı