Hackintosh Üzerine Lisansli 10.8.3 yükleme

Cumhur Yıldız

Hectopat
Arkadaşlar slm. iatkos ml3u' yu torrentten indirerek başarılı bir yükleme yaptım. Daha sonra bu sistem üzerinden apple id alarak ücretini ödeyip apple store üzerinden mac os x 10.8.3 lion satın aldım ve bilgisayarıma indirdim. Ancak hiç bir şekilde indirdiğim dosyayı kuramıyorum.

Kakewalk, unibeast, utilities restore vb gibi usb boot işlemleri yaptım.. Örneğin kakewalk ile veya diğer şekillerde pc yi boot ettiimde ekranda ilk önce yüklemeye geçmesine rağmen tam utilies sayfasına yani ana dili türkçe yap sayfasına geleceği anda ekran kapanıp açılıyor ve sürekli olarak o sayfa gelmeden mouse ta dönen işaret belirginleşiyor.. Hiç bir şekilde burda ileriye gidemiyroum sıkıntı nerede olabilir.. Yardımcı olursanız sevinrim.

Kısa bir süre içinde yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim.

Şunu merak ediyorum aslında. Ben direk bir lisans mı aldım ne aldım bilemedim şimdi.. iatkos ml3u yu kurduktan sonra hacintosh üzerinde yeni bir apple id oluşturdum ve 10.8.3 mountain lion installer yükleyicisini indirdim. Yani burada bir yanlış mı yaptım installer yerinde bir lisasn mı indirmem gerekiyordu.. Ya da indirdiğim installer ın bir lisansı nasıl olacak.. Yani biraz ayrıntılı açabilir misiniz.

Elinizde torrentten indirip kurduğunuz 10.8.3 hacintosh bir sistem var ve bunu lisanslı yapmak istiyoruz ne yapmalıyız?

Teşekkür ederim yanıtlarınız için. Bu kadar üzerine düşmemin sebebi müzik kayıt programlarını kullanıyorum. yeni ses kartı aldım ve buna dahil olarak gelen kayıt programı olan cubase i kurmak istedim. ancak bunu elicenser' da kayıt etmem gerekti. karşıma çıkan bir sorun ise hacintosh için verilen elicenser kodu daha önce başka mac te de var olmuş olması ve buyüzden kayıt yapamam oldu. yani sanki benim kurduğum hacintosh u baska biri daha kurmuş ve aynı şekilde başka biri de aynı mac tarafından kayıt etmiş gibi. bu yüzden di bu kadar çabalarım:)) sonuç ise hüsran:)) az önce sürekli olarak kurulum denediğim için pc yeniden başlaya başlaya reset vs.. anakartı yaktım:))) şimdi vatan a götürüp arıza kaydı aldırdım.. bi süre hacintosh yalan oldu benim için.. herşey için teşekkür ederim.. kolay gelsin..

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı