Hackintosh USB olmadan Boot

Arda Baydur

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba iyi akşamlar hackintosh mavericks te @Recep Baltaş ve @Ali Güngör abilerim USB bellek takmadan boot etmeyi gostermişlerdi. Adımları Harfiyen yapmama rağmen bende hala USB ile boot ediyor. Ne yapabilirm? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birde Benim Boot Sistemim rehberdeki gibi açılmıyor. Clover Boot denen bir boot olarak açılıyor.

Bugün temiz bir kurulum yaptım tekrar denedim sonuç değişmedi usb belleği çıkardığımda boot menusu açılmıyor. Yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arda bence sen bir süre rehberleri izle sadece. Tüm rehberleri izle ve sonra kurulum denemelerine geç. Daha Clover'ın ne olduğunu, nerede açılacağını bile bilmiyorsun. Buradan rehberleri izlemdiğini anlayabiliyoruz. Acele Hackintosh, Hackintosh olmaz.

Ayrıca bir soru sorarken neler yaptığınla ve sistemin ile ilgili "detaylı" bilgi vermen gerek ki kaçırdığın noktayı biz yakalayalım.

Mikail abi ya ben defalarca izledim video yu ben yüklemeyi gerçekleştirdim bios ayarlarımda da UEFI boot devrede idi ve öyle yükleme yaptım. ama clover configurator da mount ettikten sonra clover boot ta Sata 'Boot options' olan seçenketeki Add ... ' e bastım pc yi resetledim ama Boot menüsüne HDD diski yüklenmedi. Clover EFI yi de yükledim dedim UEFI olmayan anakart lar için belki bir şekilde çözümlenir ama yine değişen bişey olmadı.
(Arkadaşla kısmen aynı problemimiz)
  • Toshiba Satellite P50-A-14H
  • Windows 8.1 64 bit
  • İntel i7
  • Nvidia GeForce 745
  • 4 gb Ekran Kartı 8 GB ram

Clover config ayarlarını yeniden gözden geçir 3.19 versionunu kullanaraj yeniden deneme yapabilirsin..

O versionunu kullan 3.19 da ayarlarını yap doğru EFI yi videodaki gibi seç daha sonra File dan save dedikten sonra çık cloverdan daha sonra yeniden aç EFI yi mount et ayarların kaldığından emin ol..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı