OpenCore Hackintosh USB Wi-Fi önerisi

ozgr_sts

Hectopat
Arkadaşlar herkese selam 2 adet sorum var Hackintosh Monterey kullanıyorum.
1.sorum: Hackintosh'ta USB Wi-Fi kartlarında 5GHz bandını kullanabilir miyim?
2.sorum: TP-Link Archer t2u nano mu ASUS USB-AC53 nano mu uyumludur ikisi de uyumluysa hangisini önerirsiniz?
Şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-04-13-07-38-50-157_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    Screenshot_2022-04-13-07-38-50-157_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    54,2 KB · Görüntüleme: 68
Son düzenleyen: Moderatör:
Neden USB? Bunun yerine direkt Wi-Fi kartı takmak çok daha mantıklı. Laptop mu kullanıyorsunuz?

• Dizüstü mü Masaüstü mü alacağın bilgisayar? Eğer Dizüstü ise Wi-Fi kartı almak daha mantıklı olabilir. Kullanabileceğin özelliklere bakıldığında.

• Alacağın adaptör destekliyorsa kullanabilirsin.
  • Ancak ürünlerin değerlendirmeleri senin için daha iyi bir rehber olur.
  • Eğer Wi-Fi ağı uzakta ise antenli adaptörler bakman senin için daha iyi olur. Daha sonradan sinyal sorunları yaşayabilirsin.

İkisi de uyumlu gözüküyor, bu program ile kullanabilirsiniz. 5 GHz konusunda da bir sorun yaşayacağınızı sanmam.
Ek: İkisinin arasında pek de bir fark yok, az daha ucuz olsun diyorsanız TP-Link olanı alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam cevap veren herkese teşekkür ediyorum sistemim dizüstü HP 15AC-100NT modeli cihazım da whitelist var Intel AX200NGW kartı uymadı iade ettim çoğu kartta yurt dışı olduğu için iade sıkıntısı yaşayabilirim.Bu yüzden en mantıklısı USB diye düşündüm.

Tamam hocam HP desteğe bir mesaj atayım o zaman ona göre hareket edeyim
Eki Görüntüle 1358676
Sitesinde Broadcom sürücüleri var. HP desteğe ulaşıp öğrenebilirsiniz aslında. Desteklenen bir Broadcom kartı alabilirsiniz.

Hocam HP ile iletişime geçtim destekledikleri 3 model bulunmakta bunlarda Hackintosh uyumlu değil.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı