Hackintosh uyumlu Firewire 800 Kartı

Burak Alkan

Yönetici
Yönetici
Katılım
12 Haziran 2011
Mesajlar
14.708
Beğeni
5.353
Yer
Nebuchadnezzar
#1
Apollo UAD2 ses kartını aldıktan sonra ancak sistemi tam çalıştırabildim, fakat ses kartı sürekli uyarı verip 800 kartınız tam performans çalışmıyor o yüzden 400 çalışacak gibi bir şey diyor. Sistemde 800’e bağlı görünüyor... Firewire 800 kartın driveri yok Mac için, genelde Mac Compatible bi card, driver gerektirmeksizin çalışıyor. Aslında ses kartı firewire 400’e getirince uyarı vermiyor sonrasında, fakat bu durumda Pro Tools’da çalışırken dinlemede (kayıt yaparken değil) çıtırtı yapıyor, yani Buffer size sorunu gibi bi durum oluyor. Buffer size arttırdığımda PT’da sorun olmuyor ama ses gecikmesi artıyor ,mix için sorun değil fakat kayıt sırasında geç duyuyorum çaldığım sesi.

Yani nasıl çözeriz diye düşünüyorum, daha iyi bir Mac Compatible Firewire 800 kartı bulmak birinci seçenek... Benim kart KUTUSUNDA Mac Compatible yazıyor ama internette baktığımda modele Mac ten bahsetmiyor (UPTECH Pci-e FireWire 800 model KX324) hatta kullanım kılavuzunda sadece Windows diyor... İçindeki CD’de de sadece Windows driverları var.

Bi seçenek de motherboard olarak üstünde firewire 800 olan (ve / veya hatta firebolt girişi olan) motherboardlar var mıydı.... Bizim sisteme uyumlu olur muydu?
Evet feci bi durum anakartı değiştirmem gerekirse biliyorum ama araştırsak mı? Gerekirse bu ana kartı ikinci elden satar veya PC sistem kurmakta kullanırız vs...

Sistem diğer her şekilde sorunsuz çalışıyor, fakat bi kaç kere sistemi kapattığımda bilgisayar hala çalışır durumda kalıyor. Yani ekran vs kapanıyor ama fanlar, power düğmesi ve ışıkları yanık kalıyor. Uzun süre beklememe rağmen elle kapamak zorunda kaldım.. Bu neden olur acep?
Sanırım sorun benim firewire kartta. Apollo ses kartının uyumlu olduğu kartlar bunlarmış. Türkiye’de var mı? Ben bulamadım da belki bildik birileri getiriyodur.

1- SIIG DP Firewire 800 PCIe (NN-FW0012-S1
2- Syba Low Profile PCI-Express 1394b/1394a (2B1A) Card, TI Chipset, Extra Regular Bracket SD-PEX30009

Apollo Support Page

Bu da apollo compatibility linki. Benim sistem MacPro 4,1
 

Yeni konular