Hackintosh verimli mi?

qelos

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Gorgoroth Yaylası
Bilgisayarıma Hackintosh kurduğum zaman performans artışı ya da düşüşü olur? Uyumluluk sorunu yaşar mıyım? Ekran kartı ve işlemcimi tam anlamıyla kullanabilir miyim ve uygun sürücüleri bulabilir miyim? Kullananlar Hackintosh deneyimlerini yazabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben kendi topladığım bilgisayarda mikrofon dışında her şeyi tam verimle kullanabilmiştim. Gayet stabil çalışıyordu. Sistemini yazman güzel olur. Böyle kesin bir yorum yapamayız.

Şimdi, öncelikle Hackintosh diyorsun, macOS değil.

macOS, verimli bir işletim sistemidir. DOğru ve düzgün bir şekilde kullanıldığında seni mutlu eder. Kullanıcıya Windows kadar ayar ya da özelleştirme tanımaz ama Wİndows kadar da yormaz.

Ancak Hackintosh, işin farklı bir boyutuna giriyor. Özellikle laptoplara yapılacak kurulumlarda ince ince işlenmesi gerekiyor zira güç yönetimi, kaynak yönetimi, işlemci yönetimi, batarya yönetimi gibi konularda donanımlarını tam ve eksiksiz bir şekilde tanıtmış olman gerekiyor.

Doğru kurulmuş bir Hackintosh, güzel bir macOS deneyimi yaşatır. Yanlış kurulmuş ya da donanım uyumsuzluğu çıkmış bir Hackintosh ise hayatı zehir edebilir. :)

1. Windows ve macOS arasında performans farkı aman aman yok.

>Baktığın yere değişmekle beraber var ve yok.

Geri
Yukarı