Hackintosh Wifi simgesinin Olmaması

titan80

Kilopat
Daha fazla  
Dostlar bilgisayara Mac OS kurdum. Her şey sorunsuz çalışıyor. Fakat bu saatin olduğu barda wifi simgesi yok, onun yerine wifi adaptör simgesi var. Wifi adaptörüm mac uyumlu wifi network utility aracılığı ile ağa bağlanmakta ama ben istiyorum ki o barda mac'deki gibi wifi işareti çıksın. Bunun için bir yol var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elbette var: wifi network utility adlı uygulamayı mac içinde nerde ise bul. Uygulamaya sağ tıkla. paket içeriğini göster/ Contents/ Resources içinde uygulama ikonları göreceksin. İnternet üzerinden bulacağın .tiff uzantılı ( Yada sen Convert edeceksin) wi-fi ikonları ile değiştireceksin.

Hocam cevabın için teşekkür ederim. Dediğin klasörü buldum içine baltım lakin simge yok orda sadece dil dosyaları var sanırım. Rusça türkçe almanya ingilizce vs. Bu arada programın adını yanlış yazmışım wireless network utility. Ve bu wifi işaretini o bara koyduğumda hala utility programıylamı ağlara bağlancam yoksa mac' deki gibi fonksiyonlu olacak mı? Çünkü şu anda bardaki simge tamamen işlevsiz sadece göresel olarak orada. Umarım anlatabilmişimdir.

Bundan bahsediyorum.

Teşekkürler. Bu dediğin yöntemle biraz uğraşmam gerek o simge bana itici geliyor.

Birde, acaba netis wf2111 (Realtek RTL8188CU) model wifi adaptörüm var bunu bahsettiğim şekilde mac' e tanıtabilir miyim? Yani bu wireless network utility programını silsemde herhangi bir kext ile işlevli bir şekilde barda wifi işareti çıkaran bir yöntem var mı acaba :)

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2015-11-16 22.31.39.png
    Ekran Resmi 2015-11-16 22.31.39.png
    4,4 KB · Görüntüleme: 237
Bundan bahsediyorum.

Teşekkürler. Bu dediğin yöntemle biraz uğraşmam gerek o simge bana itici geliyor.

Birde, acaba netis wf2111 (Realtek RTL8188CU) model wifi adaptörüm var bunu bahsettiğim şekilde mac' e tanıtabilir miyim? Yani bu wireless network utility programını silsemde herhangi bir kext ile işlevli bir şekilde barda wifi işareti çıkaran bir yöntem var mı acaba :)

Wifi simgesi atarım dosyanın uzantısını söyle ismiyle birlikte yukarıda usb görünümlü olanı değiştirelim.. Uzantısı olursa ona göre kaydederiz.. TaskIcn.icns

Dosya Ekleri

• Screen Shot 2015-11-17 at 00.05.11.jpg
    Screen Shot 2015-11-17 at 00.05.11.jpg
    5,3 KB · Görüntüleme: 230
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı