Hackintosh'u Boot edemiyorum

ProperTree indirip config dosyanı ProperTree ile aç. Açtıktan sonra CTRL+SHIFT+R yap, klasör seçmeni isteyecek, EFI/OC klasörünü seçeceksin, otomatik eklenecek. Sonrasında kaydedip deneyebilirsin.
Dediklerinizi yaptım ilk başta config ayarlarken yanlış ayarlamışım. Şimdi dediklerinizi tekrardan yaptım ama bu sefer çok farklı bir menü geldi :D:
image.jpg

@tristessehivernale hocam NVRAM temizlemeye çalışıyorum ama o kadar fazla seçenek var ki ekrana sığmıyor o seçenek.
NVRAM temizleyememe rağmen install MacOS dedim galiba indirdim ama gri bir ekran var.
image.jpg

Bu şekilde kaldım ne yapmamı önerirsiniz?
@Yiğit Gençer @tristessehivernale

OpenCore'a girdiğinde hiçbir müdahele yapmadan beklediğinde ya Installer'i ya da Windows'u bootlar zaten. Bir de öyle dene istersen. NVRAM temizleyebilirsen süper olur. Big Sur yerine Catalina daha da iyi olur.
Hocam insan kullanmışken son sürüm kullanmak istiyor :D. Ok tuşlarıyla sağa sola girerken en sona kadar geldiğimi fark ettim çünkü ne kadar daha sağ oka basarsam basayım tek 1 kez sola basınca geri geliyordu ekrana seçim. Bu sayede NVRAM temizliği yaptım sanırım :D. Ama ne kadar uzun süre beklesem de o gri ekranda takılı kalıyor bunun sebebi nedir?
Hocam insan kullanmışken son sürüm kullanmak istiyor :D. Ok tuşlarıyla sağa sola girerken en sona kadar geldiğimi fark ettim çünkü ne kadar daha sağ oka basarsam basayım tek 1 kez sola basınca geri geliyordu ekrana seçim. Bu sayede NVRAM temizliği yaptım sanırım :D. Ama ne kadar uzun süre beklesem de o gri ekranda takılı kalıyor bunun sebebi nedir?
image.jpg

Hocam inanamıyorum ilk defa sorun kendi kendine düzeldi çok teşekkürler config için.

Daha teşekkür etme, bakalım kurulumu yapabilecek misin. PM981 ile kurulumu başarsan bile çok da stabil bir sistem elde edemeyebilirsin, belki de kurulumda loop'a girecek.
Evet hocam yapamadım, işlemleri hallettikten sonra yeniden başlattı bilgisayar kendisini. Ve şimdi yeniden gri ekrana geldi. Ne yapacağım bilmiyorum diski de komple temizlemiştim Windows vs. gitti. :/
image.jpg

Evet hocam yapamadım, işlemleri hallettikten sonra yeniden başlattı bilgisayar kendisini. Ve şimdi yeniden gri ekrana geldi. Ne yapacağım bilmiyorum diski de komple temizlemiştim Windows vs. gitti. :/
image.jpg
Kurulum bitti, yeniden başlatıyorum ama seçebileceğim bir macOS yok sadece install var ve yanındaki exec dosyaları. Mecbur install’u seçiyorum ama o zaman da gri ekranda yeniden kalıyor.

Ne yapacağım bilmiyorum diski de komple temizlemiştim Windows vs. gitti. :/
F. Keşke öyle bir şey yapmasaydın, Dual Boot deneseydin. Sağlık olsun. Kurulumun bittiğinden emin misin? Ortalama 20-25 dakika süren o ekrandan sonra yeniden başladı yani, değil mi?

F. Keşke öyle bir şey yapmasaydın, Dual Boot deneseydin. Sağlık olsun. Kurulumun bittiğinden emin misin? Ortalama 20-25 dakika süren o ekrandan sonra yeniden başladı yani, değil mi?
Evet o ekrandan sonra yeniden başladı. Ne yapacağım şimdi bilgisayar çöp mü oldu? Gerekirse Windows USB’si hazırlayabilirim eski bilgisayarımdan.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı