Hackintoshum Yavaş Açılıyor

bloody76

Hectopat
Merhaba Arkadaşlar,

Bir haftadır Yosemite sürümünü kurdum. Touchpad scrolling hariç herşey çalışyor fakat bilgisayar çok ağır açılıyor. 1 dakikadan fazla sürüyor. Bu durum canımı çok sıkıyor. Ssd almayı düşünüyorum ama ne kadar yararlı olur? Chameloan bootloader kullanıyorum kullanabileceğim flags vs var mıdır açılışta. Bana yardımcı olabilecek misiniz?

Msi CX 640

Flags kismindan -f yi kaldirin yada UseKernelCache=Yes komutunu deneyin ancak bu tur acilan oturumlarda bazi donanimlari tanimayabiliyor mesela ben bu komutla actigimda notebook kamerasi calismiyor.

EmuVeriableUEFİx64 yamasını denemelisniz kardeşim internetten indirip harddiskkinizdeki EFI\Clover daki klasöre atmalısınız. 3 Dakikada benim sistem açılıyordu. Bu yamayı kullandım sistem 20snde açıldı

EmuVeriableUEFİx64 yamasını denemelisniz kardeşim internetten indirip harddiskkinizdeki EFI\Clover daki klasöre atmalısınız. 3 Dakikada benim sistem açılıyordu. Bu yamayı kullandım sistem 20snde açıldı

Malesef clover kullanmıyorum. Çünkü clover kullandığımda ekranda artifactler oluşuyor. Sadece chamelon/chimera bootloader kullandığımda artifact sorununu yaşamıyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı