Hacklendiğime dair mail aldım

İyi de anti-virüsler genel olarak virüsün bilgisayarın içine girmesini engellemek için kullanılan yazılımlar. Virüs içeri girdikten sonra anti-virüse ne kadar güven olur? En garanti çözüm kesinlikle format.
Anti-Virüs yazımları zaten belirli dereceye kadar temizliyorlar. Bazı virüslerin tek çaresi format atmaktır. Ama bu o türden değil.

Anti-Virüs yazımları zaten belirli dereceye kadar temizliyorlar. Bazı virüslerin tek çaresi format atmaktır. Ama bu o türden değil.

Aynısına benzer bende yaşadım dediğiniz programlar + ESET hiçbir şekilde virüsü bulamadı adam Gmail'ime her gün her saat fotoğraf atıyordu cidden kötü bir durum uğraşmanız gerekiyor bayağı adam Google hesabımıda çalmıştı 2-3 gün bankalarla kartları kapatmak için uğraşmıştım.

Aynısına benzer bende yaşadım dediğiniz programlar + ESET hiçbir şekilde virüsü bulamadı adam Gmail'ime her gün her saat fotoğraf atıyordu cidden kötü bir durum uğraşmanız gerekiyor bayağı adam Google hesabımıda çalmıştı 2-3 gün bankalarla kartları kapatmak için uğraşmıştım.
Bu formatlık durum. Ama konu sahibi hocamın banka kartları veya Google hesapları artık tehlikede değil. Geri almış. Ve 2AD etkinleştirmiş. Sadece yazılımlar ile test yapması yeterli olur.

Hocam Görev Yöneticisi'nden değişik olan uygulamaları kapatın değişik isimli uygulamalar genellikle senin sisteme sızabiliyor.

Bu formatlık durum. Ama konu sahibi hocamın banka kartları veya Google hesapları artık tehlikede değil. Geri almış. Ve 2ad etkinleştirmiş. Sadece yazılımlar ile test yapması yeterli olur.

Hocam ben o günden beri hiçbir şekilde virüs programı kullanmadım güvenmiyorum çünkü o günden beri Windows Defender :)

Tüm hesaplarınızın şifrelerini değiştirip 2FA eklemelisiniz. Antivirüs ile tam tarama yapılmalı fakat format atarsanız daha sağlıklı olur bence.

Arkadaşlar şu aralar hesaplarım çalınmaya başladı ve geri aldım şifrelerimi değiştirdim ancak mailime birisi fotoğraf attı bilgisayarımı kullandığım ara birisi SS almış ne yapacağım panik oldum. Ahmad_samadi97 adında kişi attı bu fotoları.

Çok feci virüs yemişsin, geçmiş olsun.

Geri
Yukarı