Hacklendim mi?

Ne diyelim mining mi yedin diyelim? RAT'a benziyor kesin RAT demedim. Bir şey biliyorsanız söyleyin bizi de aydınlatın.

Adamın anlatımıyla RAT yeme ya da trojan yeme olasılığı yok, trojan keylogger veya RAT tarzı programlar exe uzantılıdır ve bilgisayara indirip kurulmadığı sürece bir sorun teşkil etmez. Yazar bir şey indirmediğinden bahsediyor, sadece arama motoruna girip arama yapmış. Kendisi biraz temkinli davranıyor. Fare imleci benim de hareket ediyor ara sıra. Ama bu kalkıp bilgisayar da RAT olduğunu ya da diğer virüs projelerinin olduğunu göstermez.

Fare hassasiyeti artmıştır veyahut kullandığınız zemin pütürlü ise kendisi istemsizce oynamıştır. Arkadaşlar dijital imzası olmayan,bilinmeyen kaynaklardan herhangi bir exe indirmediyseniz ve açmadıysanız, mail-posta adresine şüpheli uzantısı olmayan maile tıklamadıysanız RAT yeme ihtimaliniz yok! RAT peşinde koşan adam PC'ye erişim sağlayıp sizinle oyunda oynamaz PC'de Backdoor'da verileri çeker mikrofon kamera erişimi sağlar fidye ister ya da hesaplara çöker bilginiz olsun.

Geri
Yukarı