Hacklenince ne yapmalı?

stron37

Hectopat
Arkadaşlar bugün Ankara'dan benim Facebook hesabıma girildiğini öğrendim ve parolamı değiştirdim. Sizce başka hesaplarıma da girmişler midir ve ne yapmalıyım?

SMS ile doğrulama yaptıysa zararlı yazılım cihazınızda varsa SMS okuma izni veya SMS okuma açığı varsa doğrulama SMS'ini okuyup tfa'ı aşabilir.
E o kadar safsa arkadaş tabii ki de o şekilde aşılır.

Arkadaşlar bugün Ankara'dan benim Facebook hesabıma girildiğini öğrendim ve parolamı değiştirdim. Sizce başka hesaplarıma da girmişler midir ve ne yapmalıyım?
Ayrıca Nox veya bluestacks gibi emulatorler uzerinden giris yaptıysanız yanlış anlamış olabilirsiniz.

Bunun saflıkla alakası yok cahillik ile alakası var. Konu sahibi arkadaş şifresini değiştirmiş ama öncesinde "virüs var mı, yok mu acaba?" diye av taraması yapmamış anladığım kadarıyla.

Telefondaki güvenlik programlarından Facebook ya da herhangi bir sosyal medya hesabına kimin girdiği anlaşılıyorsa...evet cahilim.
Ve hayır herhangi bir sms doğrulaması yapmadım.

Telefondaki güvenlik programlarından Facebook'ya da herhangi bir sosyal medya hesabına kimin girdiği anlaşılıyorsa...evet cahilim.
Ve hayır herhangi bir SMS doğrulaması yapmadım.

Olmuş ile ölmüşe çare yok hocam dert etmeyin :) Şifrelerinizi değiştirin ve önerdiğimiz gibi kimlik doğrulamayı açın sorun yaşamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı