Hacklenme korkusu

Nemesis_44

Picopat
Daha fazla  
Selamunaleykum. Benim bu sene başlayan bir hacklenme korkum var bunu nasıl yeneceğim mesela benim paparam ve Paycell'im bunların hacklenmesinden tahmin edemeyeceğiniz kadar çok korkuyorum (18 yaş altı olduğum için veli beyan) istiyor Papara ve Paycell) işte velimin bilgileri olduğu için çok tedirginim sırf bu yüzden kart kullanmaya korkuyorum. Yardim edin.

Selamunaleykum. Benim bu sene başlayan bir hacklenme korkum var bunu nasıl yeneceğim mesela benim paparam ve Paycell'im bunların hacklenmesinden tahmin edemeyeceğiniz kadar çok korkuyorum (18 yaş altı olduğum için veli beyan) istiyor Papara ve Paycell) işte velimin bilgileri olduğu için çok tedirginim sırf bu yüzden kart kullanmaya korkuyorum. Yardim edin.

Hocam aşırı abartıyorsunuz, şüpheli sitelere herhangi bir bilgi girmediğiniz sürece bir şey olmaz.

Korkmanı gerektirecek bir durum yok T.C kimlik numaranı alsalar pek bir şey yapamazlar çünkü önemli olan şey kimlik kartı seri nosudur. Bilmediğin linklerden, programlardan, korsan yazılımlardan uzak durman yeterli olur.

Korkun anladığım kadar biraz yersiz ama haksız da değilsin yenmen için pek bir fikrim yok ama söylediğim gibi yersiz.

Dışarıdan indirme yaparken dikkat et, bilmediğin linklere tıklama, ücretsiz BitDefender ücretli Norton360 vs kullan yeter.

Kartı garip sitelerden alışveriş yapmazsan ve kayıt etmezsen hacklenme gibi bir durumun olmaz ve neden birçok kişi varken seni hacklesinler: S

Korkmanı gerektirecek bir durum yok T.C kimlik numaranı alsalar pek bir şey yapamazlar çünkü önemli olan şey kimlik kartı seri nosudur. Bilmediğin linklerden, programlardan, korsan yazılımlardan uzak durman yeterli olur.
Hocam paparanın web sitesi bi ara hacklenmisti (Subdomain) yapmışlar araştırdığım kadariyla

Gerek telefonunda gerekse de bilgisayarında internet kullanırken zararlı içeriklerin olduğu siteleri kullanmazsan, güvenilir sitelerden dosya indirirsen, güvenilir WiFi ağlarına bağlanırsan, her linke tıklamazsan, "valla indir kesin indir full kesin yemin ederim indiriyorsun" şeklindeki linklere tıklamazsan, "tıkla ve hesabına 50.000 TL gelsin, valla tıkla geliyo kesin" şeklindeki aldatmacalara kanmazsan, yaşına uygun bir şekilde efendi efendi kullanırsan interneti hacklenmezsin merak etme.

Daha az önce Casibom'a para attım bilgilerimle. Bütün gün buralarda geziyorum hiçbir şey olmaz bilinçli kullanıcı iseniz.
Valla hocam benim bakiyem aylık 10 150 TL arası değişiyor ve sadece bim yada trendyoldan alışveriş yapıyorum.Hocam aslında kartı kullanırken veli beyanda annemin bilgilerini kullandığım için böyle bir korku var yoksa bende böyle bir şey yoktu (Daha önce fups ininal ve tosla kullandım)

Yeni konular

Geri
Yukarı