Hacklenmiş olabilir miyim?

AWH Nsar

Decapat
İyi forumlar herkese.
Bugün bir duvar kağıdı indirmek için siteye girdim daha site açılmadan Kaspersky virüs uyarısı verdi virüs adı not-a-virüs:HEUR:AdWare.Script.Pusher.gen

Geçmişi temizledim, tam tarama yaptım bir şey çıkmadı bir de güncelleme yapayım dedim Intel SoftwareComponent adında bir güncelleme geldiğini gördüm ve yaptım internetten küçük bir araştırma yaptığımda IT departmanlarının uzaktan erişim sağlamasına yarıyormuş.

Sizce bilgisayarıma format atayım mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi forumlar herkese.
Bugün bir duvar kağıdı indirmek için siteye girdim daha site açılmadan Kaspersky virüs uyarısı verdi virüs adı not-a-virüs:HEUR:AdWare.Script.Pusher.gen

Geçmişi temizledim, tam tarama yaptım bir şey çıkmadı bir de güncelleme yapayım dedim Intel SoftwareComponent adında bir güncelleme geldiğini gördüm ve yaptım internetten küçük bir araştırma yaptığımda IT departmanlarının uzaktan erişim sağlamasına yarıyormuş.

Sizce bilgisayarıma format atayım mı?

Malwarebytes kullanarak tarama gerçekleştirin.
Sanırım adware.

Bilgisayarınızda bir yavaşlık vs. var mı? Sıcaklık değerlerini de kontrol edin. Onun dışında tam taramada bir şey çıkmadıysa bir şey olacağını sanmıyorum ve bir dosyayı açmadan önce VirusTotal'den taratıp öyle açın.

Sanmıyorum bende wallpaper sitesine girdiğimde hemen engelliyordu.
Eğer için rahat etmiyorsa Malwarebytes ile tarama yapabilirsin.

Geri
Yukarı