Hacktool virüsü bulaştı

Kullandığı KMSpico eski ise korkulacak bir şey yok 10 liralık kopya keyden daha güvenilir ve bedava.

En azından key alınca insanın içi rahat oluyor hadi kötü bir bilgisayar falan olsa bilgilerim olmasa bende yaparım ama arkadaş hesaplarım falan var diyor hem eski olduğunu nereden bileceğiz? Herhalde adamlar bu işi keyfinden yapmıyor KMS sunucularının lisansları vatana millete hizmet olsun Microsoft yok olsun diye üretilmiyor herkesin bir amacı var sonuçta.

Hocam Windows'u batsın. Zaten hiçbir ozelligini kullanmiyorum. Bu virus anakarta falan yerlesir mi?

KMSpico içinde HWID lisanslama seçeneği var. O seçili ise anakarta gömüyor lisansı. Yani perma. Hocam önerim format. Ancak HWID lisanslama seçeneği yapılmış ise format atsanız dahi KMSpico gitmez.

KMSpico içinde HWID lisanslama seçeneği var. O seçili ise anakarta gömüyor lisansı. Yani perma. Hocam önerim format.
Hocam format cozer mi bunu? Ben dedigim gibi Windows ayarlarindan sifirladim yeniden yukle secenegininde tikledim ama lisansin kalktigini sanmiyorum. Iyice gerilmeye basladim ben. Baska parcalara girer mi??

Hocam Windows'u batsın. Zaten hiçbir ozelligini kullanmiyorum. Bu virus anakarta falan yerlesir mi?

BIOS ve BIOS virüsleri hariç hiçbir yazılım anakarta işlemez.

Hocam format cozer mi bunu? Ben dedigim gibi Windows ayarlarindan sifirladim yeniden yukle secenegininde tikledim ama lisansin kalktigini sanmiyorum. Iyice gerilmeye başladım ben. Baska parcalara girer mi?

Hocam hayır siz beni yanlış anladınız BIOS ve BIOS virüsleri hariç hiçbir yazılım anakarta işlemez. Benim dediğim HWID lisanslama o olduysa geçmiyor diye biliyorum ama büyük ihtimalle yoktur içinizi ferah tutun format atın düzelmezse sıkıntı ama tahminimce bir şey olmaz.

BIOS ve BIOS virüsleri hariç hiçbir yazılım anakarta işlemez.

Hocam hayır siz beni yanlış anladınız BIOS ve BIOS virüsleri hariç hiçbir yazılım anakarta işlemez. Benim dediğim HWID lisanslama o olduysa geçmiyor diye biliyorum ama büyük ihtimalle yoktur içinizi ferah tutun format atın düzelmezse sıkıntı ama tahminimce bir şey olmaz.
Hocam simdi mala anlatir gibi anlatin. Eger HWID varsa ben bu pc yi paso viruslu mu kullanacagim? Bir de adamin hacktool ile yuklediginin kaniti var elimde yasal olarak hakkim var mi?

Hocam simdi mala anlatir gibi anlatin. Eger HWID varsa ben bu PC'yi paso viruslu mu kullanacagim? Bir de adamin hacktool ile yuklediginin kaniti var elimde yasal olarak hakkim var mi?

Lisans anahtarını sisteme girdiğinizde Microsoft üzerinden bu anahtarı doğrular ve Microsoft sunucularında bu anahtar mevcut ise lisansınızı etkinleştirir. KMS lisanslar ise Microsoft diye adlandırdığımız sunucuyu değiştirir misalen ornek.com yapar ve bu sunucu üzerindeki lisans anahtarları ile eşleştirip etkinleştirir ancak asıl sorun burada başlıyor siz artık güncellemeleri de bu sunucu üzerinden alacaksınız ve bu sunucunun sahibi server'ine hangi güncellemeyi yükler ise onu alacaksınız. Tabii ki istediği gibi bu güncellemelerin içerisine keylogger malware gibi casus yazılımlar yükleyebilir ne amaçla kullanılabilecekleri bilinmez en basitinden belki bir gün DDoS saldırılarında sizin sisteminizde kullanılabilir. Bu KMS sunucularının lisansları vatana millete hizmet olsun Microsoft yok olsun diye üretilmiyor herkesin bir amacı var sonuçta. KMS dediğim şey budur şimdi HWID dediğim şeyde kalıcı olarak lisanslamadır yani büyük ihtimalle HWID yapmamıştır bilgisayarcı diye biliyorum ben. Fakat temiz bir kurulum şart panik yapmayın hocam. Hem kanıtlarında varmış sıkıntı olmaz tahminimce format atın geçer.

Lisans anahtarını sisteme girdiğinizde Microsoft üzerinden bu anahtarı doğrular ve Microsoft sunucularında bu anahtar mevcut ise lisansınızı etkinleştirir. KMS lisanslar ise Microsoft diye adlandırdığımız sunucuyu değiştirir misalen ornek.com yapar ve bu sunucu üzerindeki lisans anahtarları ile eşleştirip etkinleştirir ancak asıl sorun burada başlıyor siz artık güncellemeleri de bu sunucu üzerinden alacaksınız ve bu sunucunun sahibi server'ine hangi güncellemeyi yükler ise onu alacaksınız. Tabii ki istediği gibi bu güncellemelerin içerisine keylogger malware gibi casus yazılımlar yükleyebilir ne amaçla kullanılabilecekleri bilinmez en basitinden belki bir gün DDoS saldırılarında sizin sisteminizde kullanılabilir. Bu KMS sunucularının lisansları vatana millete hizmet olsun Microsoft yok olsun diye üretilmiyor herkesin bir amacı var sonuçta. KMS dediğim şey budur şimdi HWID dediğim şeyde kalıcı olarak lisanslamadır yani büyük ihtimalle HWID yapmamıştır bilgisayarcı diye biliyorum ben. Fakat temiz bir kurulum şart panik yapmayın hocam. Hem kanıtlarında varmış sıkıntı olmaz tahminimce format atın geçer.
Hocam iyi diyorsunuz da ben format atinca nasil duzelecek bu onu da aciklar misiniz?

Hocam iyi diyorsunuz da ben format atinca nasıl duzelecek bu onu da aciklar misiniz?

Temiz kurulum yapın eğer bilmiyorsanız yaptırın bilgisayarcıya KMSpico'yu kaldırıp orijinal Windows deneme sürümünü kurun diyeceksiniz bu kadar. Sonra da lisans almak isterseniz aldığınız lisansı ayarlar > güncelleştirme ve güvenlik > etkinleştirmeye yazacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı