HackTool:Win32/AutoKMS'a karşı ne yapılmalı?

G: Harici diskim bir USB, şimdi Windows 11'i kurdum diye, sıfırdan başlamak için format atacağım. USB'me yedekleme yaptım, USB'nin içinde ofis programları indirme uygulaması da var. Nasıl sileceğim bu virüsü?

"ofis programları indirici.rar" dosyasını silerseniz bir daha uyarı almazsınız. İlla o ofis programı yüklenecek diyorsanız Windows Defender programını devre dışı bırakın veya onun antivirüs yetkisini devralacak başka bir programı kurduktan sonra o programı devre dışı bırakın. Sonra ofisi kurup AV hizmetini devre sokar ve tam tarama yaptırabilirsiniz. Tamamen ücretsiz ve oldukça başarılı olarak gördüğüm Kaspersky Security Cloud Free programını tavsiye ederim.

Algılanan dosyayı "potansiyel olarak istenmeyen yazılımlar" vb. şeklinde adlandırılan bir kategoriye sokuyor. Yani truva atı, virüs gibi tehlikeli türden yazılım değil: hacktool

Microsoft'un yazılımı yine kendi ürünü olan ofis paketinin korsan kullanılmasını istemiyor. O sebeple dosyayı engelliyor. Ancak bu otomatik etkinleştirme aracını hazırlayanlar içine gerçekten trojan koymuş, Windows Defender bunu algılamamış olabilir. O sebeple mecburi kurulum yapacaksanız kurulum sonrası tam taramayı şiddetle tavsiye ederim.

Ben de benzer şekilde kullanıyorum. Libre Office gibi ücretsiz alternatifler oldukça iyi gözükse de oluşturulan dosyalarda platformlar arası uyuşmazlık sorunları yaşadım. Mesela orada hazırladığım Word belgesini Microsoft Office yüklü bilgisayarda açtığımda yazı düzeni bozuk çıkıyordu. O sebeple ben de mecburen korsan kullanıyorum.

Son düzenleme:
Sisteminiz iyiyse Bitdefender de kurabilirsiniz. Kaspersky ve Malwarebytes'dan daha kapsamlı koruma sağlar.

(bkz. Malware Protection Test September 2021.)
Sistemim iyi değil maalesef.
"ofis programları indirici.rar" dosyasını silerseniz bir daha uyarı almazsınız. İlla o ofis programı yüklenecek diyorsanız Windows Defender programını devre dışı bırakın veya onun antivirüs yetkisini devralacak başka bir programı kurduktan sonra o programı devre dışı bırakın. Sonra ofisi kurup AV hizmetini devre sokar ve tam tarama yaptırabilirsiniz. Tamamen ücretsiz ve oldukça başarılı olarak gördüğüm Kaspersky Security Cloud Free programını tavsiye ederim.

Algılanan dosyayı "potansiyel olarak istenmeyen yazılımlar" vb. şeklinde adlandırılan bir kategoriye sokuyor. Yani truva atı, virüs gibi tehlikeli türden yazılım değil: hacktool

Microsoft'un yazılımı yine kendi ürünü olan ofis paketinin korsan kullanılmasını istemiyor. O sebeple dosyayı engelliyor. Ancak bu otomatik etkinleştirme aracını hazırlayanlar içine gerçekten trojan koymuş, Windows Defender bunu algılamamış olabilir. O sebeple mecburi kurulum yapacaksanız kurulum sonrası tam taramayı şiddetle tavsiye ederim.
@393654 ve sizde Kaspersky'ı tavsiye ettiniz. Anlaşılan yine yolumuz Kaspersky'a düştü.

Neden ofis programlarına bir ton para vereyim ki? Zaten para sıkıntım var.

Verme tonla para, hırsızlık yapmak yerine ücretsiz alternatiflerini kullan. Aynı şeyi yapıyorlar (Google doc / Microsoft Office Online / LibreOffice / open Office...)

Şu fakir edebiyatı yapıp, yaptğınız hırsızlığı savunmuyor musunuz? Sinir oluyorum. Tamam kırık program kullanıyor olabilirsin ancak "neden tonla para vereyinm ki..." gibi insanları salak yerine koyan yorumlar tansiyonumu yükseltiyor. Benim gözümde ileridehiçbir baltaya sap olamayacak bir insan profili çiziyor bu tür lakırdı edenler... 😡

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı