HAF 912 Fan Seçimi

Edizorhan

Hectopat
Daha fazla  
Benim bilgisayarım üstünde 2 tane 12 cm yan kapakta 2 tane 12 cm fan girişi var ve bunların yerine 1 tane 20 cm takılabiliyor tam ortaya. Sizce 2 tane 12 almak mı yoksa 1 tane 20 almak mı mantıklı? Kasanın ön tarafında 1 tane 20 cm koyma yeri var kasanın arkası 12 cm koyma yeri var. Alt tarafta 12 cm bir yer daha var. Şu an elimde sadece 1 tane 20 cm fan var Cooler Masterin bir fanı. Ne yapmam gerek? Kasa modeli Cooler Master HAF 912 2. el aldım 1 tane 20 cm fanı var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz arkadan hava çıkışı bir 12 CM fan ve soğuk hava girişi için de ön kısma 12 CM'lik fan yeterli olacaktır.

Son düzenleme:
Yan kapağa fan takmanıza gerek yok, çoğu zaman hava akışını bozuyor zaten. Öne içeri veren bir tane ve arka ile yukarı da dışarı verecek şekilde takılı olması yeterlidir.

HAF serisi kasa sanırım küp kasa idi. Fanı büyük ihtimal ile üste takacaksınız. Eğer soğutucunuz kule tipi bir soğutucu ise daha faydalı olacaktır.
Küp değil Haf 912 yazarsanız nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Fan alırken nelere dikkat edilmeli ve nereden alınmalıdır?

Kasa fanı olarak alman gereken fan, high airflow fanlardır. Radyatörler için ise high static pressure fanlardır. Ben kasanın ön rarafında 2x120 3000RPM noctua, üst kısımda 2x140 2000RPM noctua kullanyorum. Arka kısımda 120MM radyatör olup radyatöre 2x120MM 3000RPM 4 pin noctua endüstriyel fanlar bağlı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı