Haf 912'ye fan takma

• Konuyu başlatan pusat57
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 1B
P

pusat57

Ziyaretçi
Arkadaşlar Haf 912 Advenced kasam var. Ana kartımda M5a97 R2.0. Benim Vatan PC'de 38 TL param var. Bende Corsair'in ışıklı fanları var. Ondan alıp takmak istiyorum ama ana kart'ta fan için yer kalmadı. Nasıl takabilirim? Güç kaynağı CM 750 Watt 80+ molex ile mi bağlanacak? Eğer öyle isefanın yanında geliyor mu?

Air Series AF120 120MM MAVİ LED FAN - Vatan Bilgisayar
Air Series AF140 140MM MAVİ LED FAN - Vatan Bilgisayar
Fanlar bunlar. Bir de biri 120 biri 140 MM fanlar. Benim kasamın yan şeffaf kapağına takacam 140 veya 120 fark eder mi? Uyumsuzluk olmaz herhalde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı kasadan bende de var. Kendi içindeki fanları güç kaynağına bağladım. 2 tane daha fan alıp bunları anakarta bağladım. Bu arada yan kapağa 140 veya 120 mmlik fanlarda takılabiliyor olması lazım.

Aynı kasadan bende de var. Kendi içindeki fanları güç kaynağına bağladım. 2 tane daha fan alıp bunları anakarta bağladım
Kendi içindeki fanları güç kaynağına nasıl bağlan ya? Birbirlerine uyuyorlar mı ki o pinler çok küçük. Her hangi bir aparat kullandın mı?

Bu arada en fazla 50 TL bütçem var önereceğiniz fan var mı mavi ledli?

Kırmızı Led fan öneririm. Kendin bilirsin ama. Çoklayıcı ile direk güç kaynağından güç almasını sağlayabilirsin.
Kasa ön tarafı kırmızı ve kasa içinde mavi led var soğutucu da o yüzden fanda mavi ledli olsun dedim. Çoklayıcı nasıl bir şey?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı