Haf 912 Plus kasa titriyor

kederlitosbağa

Kilopat
İyi forumlar herkese...

Haf 912 plus kasam var. Biraz fazla titriyormuş gibi geliyor bana. Kendisiyle birlikte masayı da titretiyor. Bu benim için sıkıntı değil fakat bir sorun teşkil eder mi onu merak ediyorum. Elimle kontrol ettim daha çok ön taraf yani HDD ve SSD'nin bulunduğu alanda titreşim var.
Bunu nasıl düzeltebilirim? Yardımlarınızı bekliyorum.

Kasanın titremesi harddiskler için sorun teşkil eder, bozulmasına neden olabilir.

Temiz bir montaj yapmanızı tavsiye ederim. Bu arada sistemi de temizleyin. Fanları kontrol edin. HDD tam oturmamış olabilir. Kasanın kapağı açık şekilde sistemi başlatın. Ve sorunu tespit edin. Masayı sallayacak bir şeyi mutlaka fark edersiniz.

Kasanın içini açtım bilgisayar çalışır durumdayken. Parçaları tek tek kontrol ettim pek titremiyorlar. HDD en fazla titreyen aralarında fakat oda masaya etki edecek kadar değil. Dediğiniz gibi diskler yuvalarına tam oturmuş mu diye kontrol ettim o konuda da bir sıkıntı yok. Sanırım bu titreme pc için sorun çıkarmaz. Ne dersiniz?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı