Hafif Linux dağıtımı önerisi

Kali siber güvenlik için yapılmış alışması ve kullanması zor bir dağıtım. Baştan Kali kurup Linux'tan soğuyan birçok kişi gördüm.

Başlangıç için doğru değil sanırım fakat sonralarda Linux'a alışınca denenebilir diye düşünüyorum.

Arkadaşlar, şu ana kadar hep Windows kullanmış birisiyim, hep Linux'a geçmek istemişimdir ama nedense bana çok karmaşık geliyordu. Bu aralar iyicene içim içimi yemeye başladı. :D Çok merak ediyorum, çok kullanmak istiyorum. Bilgisayarımı yormayacak ama internetten de sistemle ilgili bir şey kafama takıldığındada bulmam kolay olabilecek bir dağıtım arıyorum. Linux'un çokca dağıtımı varmış. Bir çok farklı özellikleri de var... Hangisini seçsem kararsız kaldım.
Uzun süre manjaro kullandım son kullanıcı için bence gayet iyi ve fonksiyonel bir dağıtım. Deneyebilirsiniz.

Linux'e geçmenin ilk kuralı oyun oynamamak, en hafifleri puppy ve Mint. Tarih öncesi bir makine ise Lubuntu deneyebilirsin(IBM R51'ime kurmuştum)

Linux oyun konusunda eskisinden çok daha iyi bir konumda.
ProtonDB'de proton isimli araç ile oynanabilen oyunlar ve native olarak oynanabilen oyunlar sıralanmış. Linux'da anti cheat olmayan oyunların %99'u çalışıyor, mesela Cyberpunk çıktıktan 1 gün sonra oynanabilir oldu.

Geri
Yukarı