Hafif tarayıcı önerisi

Sanırım işinizi görür. Pek bilmediğim için bunları listeye siz baksanız daha iyi olabilir.

Belki Vivaldi. Gerçi artık bütün tarayıcılar bir yerden sonra şişmeye başlıyor. Amamin i şimdi sizden görüp de indirdim. Çok güzel çok başarılı, hoşuma gitti. Normalde Chrome kullanıyorum ama eklentilerle sekmelerle beraber GB larca RAM tüketiyor bir müddet sonra.

Min sadece reklam engelleyici var zaten oda yeterde artar 400 MB yerine 100 MB kullanıyor.

Chromium ya da Gecko dışındaki tarayıcılarda, Edge ya da Brave üzerindeki kontrolünüz olmayacak. Yeri geldiğinde sayfalar hatalı çalışacak, bazen bellek sızıntıları yaşacak, ayrıca uzantıya da ihtiyacınız olacak.

Eski bilinen yanlışlar Chrome artık bellek canavarı değildir. Bu yüzden Edge kullanmak istemiyorsanız en iyi alternatif Chrome'dur. Microsoft ile ortaklaşa çalıştıklarından, Edge'in Windows ile en uyumlu, performanslı çalışan tarayıcı olmasının faydalarını Chromium altyapısı da faydalanıyor. Bunu ise yıllardır güncelleme alan pazarı payı Chrome çok iyi işliyor.

Chromium geliştirici sürümüdür ve kararsızdır. Ayrıca varsayılan Chrome'dan daha düşük kaynak falan tüketmez. Kararsız olduğundan sitelerde kaynak tüketimlerinde garip değerler görebilirsiniz. Deneme sürümü tarayıcıları gündelik kullanıcılara önermiyorum. Basit kullanıcı için kararlı ve beta sürücüsü hariç geliştirici, canary(chromium), nightly gibi haftalık ya da günlük güncelleme alan tarayıcıları önermiyorum.

Windows üzerinde en çok CPU, bellek tüketen tarayıcılar Gecko alt yapılı Firefox, LibreWolf ve Chromium ailesinden Brave'dir. MacOS üzerinde tam tersi Brave, Chrome'a göre çok daha az kaynak tüketir.

Aradığınız cevabı vermedim büyük ihtimalle. Ama illa farklı bir şey denemek istiyorsanız bağlantıda iki ve üçüncü sayfalara da göz atın. Antivirüs yazılımları, gizlilik reklamı ile pazara giren firmaların, çoğu ayarına karışamadığınız tarayıcılarına bakabilirsiniz. Ayrıca ikinci bağlantıya da göz atın.

Ben Slimjet'i önerebilirim. İçerisinde bellek temizleme sistemi, Chrome'a göre daha aktif çalışıyor.

Son düzenleme:
Chromium'ya da gecko dışındaki tarayıcılarda, Edge'ya da Brave üzerindeki kontrolünüz olmayacak. Yeri geldiğinde sayfalar hatalı çalışacak, bazen bellek sızıntıları yaşacak, ayrıca uzantıya da ihtiyacınız olacak.

Eski bilinen yanlışlar Chrome artık bellek canavarı değildir. Bu yüzden Edge kullanmak istemiyorsanız en iyi alternatif Chrome'dur. Microsoft ile ortaklaşa çalıştıklarından, Edge'in Windows ile en uyumlu, performanslı çalışan tarayıcı olmasının faydalarını Chromium altyapısı da faydalanıyor. Bunu ise yıllardır güncelleme alan pazarı payı Chrome çok iyi işliyor.

Chromium geliştirici sürü müdür ve kararsızdır. Ayrıca varsayılan Chrome'dan daha düşük kaynak falan tüketmez. Kararsız olduğundan sitelerde kaynak tüketimlerinde garip değerler görebilirsiniz. Deneme sürümü tarayıcıları gündelik kullanıcılara önermiyorum. Basit kullanıcı için kararlı ve beta sürücüsü hariç geliştirici, canary(Chromium), nightly gibi haftalık ya da günlük güncelleme alan tarayıcıları önermiyorum.

Windows üzerinde en çok CPU, bellek tüketen tarayıcılar gecko altyapılı Firefox, librewolf ve Chromium ailesinden Brave'dir. macOS üzerinde tam tersi Brave, Chrome'a göre çok daha az kaynak tüketir.

Aradığınız cevabı vermedim büyük ihtimalle. Ama illa farklı bir şey denemek istiyorsanız bağlantıda iki ve üçüncü sayfalara da göz atın. Antivirüs yazılımları, gizlilik reklamı ile pazara giren firmaların, çoğu ayarına karışamadığınız tarayıcılarına bakabilirsiniz. Ayrıca ikinci bağlantıya da göz atın.

Ben Slimjet'i önerebilirim. İçerisinde bellek temizleme sistemi, Chrome'a göre daha aktif çalışıyor.

Hocam benim cihaz fazla iyi değil 4 GB RAM Intel Celeron N3060 en hızlı olabilecek Chromium tabanlı nedir?
Birde siz ne kullanıyorsunuz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı