Hafif ve kullanışlı Linux dağıtımı önerileri

Ubuntu da Debian'ı taban alır. Yani Ubuntu tabanlı sistemlerde .deb uzantılı dosyaları açabilirsiniz. Steam'i kullanabilirsiniz.

Tamamdır tekrar teşekkürler.
Ubuntu da Debian'ı taban alır. Yani Ubuntu tabanlı sistemlerde .deb uzantılı dosyaları açabilirsiniz. Steam'i kullanabilirsiniz.

Peki Kali Linux zorlar mı benim sistemi? Yoksa Zorin OS Lite'dan devam mı edeyim. Biraz siber güvenliğe de merakım var.

Rica ederim.

Sistem gereksinimleri hakkında pek bir bilgim yok, bakıp görebilirsiniz. Benim düşüncem sizin için önce kullanımı kolay dağıtımlarla başlayın sonra istediğinize geçebilirsiniz. Şu an size zor gelebilir.

Tamamdır Zorin OS Lite'dan devam ediyorum o zaman.

Bence Xfce 750 MB RAM için yüksek kalabilir. Boşta 400-500 MB RAM kullanımı oluyor Spotify veya herhangi bir tarayıcıdan kullanacağınız Netflix raminizi doldurabilir. LXDE veya LXQt ortamlarına sahip dağıtımlar daha mantıklı olabilir. Ben şahsen kullanmadım ancak bugları olur mu bilmiyorum.

Ayrıca WMler de az kaynak tüketiyor bildiğime göre. Ama ben kullanmayı beceremem diye hiç kurmaya kalkışmadım. Archcraft var WM kullandığını bildiğim dağıtım. Openbox ve bspwm kullanıyor ve ayrıca göze oldukça güzel gelecek şekilde ayarlanabiliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı