Hafıza kartı durduk yere bozulur mu?

XDaRKWaRRıoRX

Decapat
Yer
Türkiye
128 GB hafıza kartı alacağım. Bir hafıza kartı durduk yere biçimlendirme hatası, telefonun kartı görmemesi gibi bir hata verir mi? Yani bozulur mu?

Kartın markasının bu konuda bir etkisi var mı?

İçinde kullanılan çipin kalitesi ve yonga kalitesine bağlı biraz bu. Ne kadar kaliteli bileşen kullanılırsa ömrü o kadar uzun olur. Durduk yere biçimlendirme hatası aldıysa içindeki çip arıza almış olabilir.

SD Card konusunda Samsung çok iyi.

Verir, bozulur.

Evet.
Bunun herhangi bir sebebi var mı? Yani önüne geçebilir miyim?

İçinde kullanılan çipin kalitesi ve yonga kalitesine bağlı biraz bu. Ne kadar kaliteli bileşen kullanılırsa ömrü o kadar uzun olur. Durduk yere biçimlendirme hatası aldıysa içindeki çip arıza almış olabilir.

SD Card konusunda Samsung çok iyi.
Bende onun 128 GB Evo Plus olanını sipariş vermek üzereydim ki aklıma bozulma konusu geldi.

Bu kartı genellikle internetten bir dizinin tüm bölümlerini indirip izleyip silmek icin kullanacagim. Yani icine uygulama oyun vs. yuklemeyecegim. Tamamen medya odaklı

Anladım. Eğer biliyorsanız GO Pro yüksek miktarda veri yazıyor SD Card içine :) Yani sürekli veri yazıp bilgisayara aktarıp siliyor. Daha bir problem olmadı. Dizi veya film indirip izleyerek bozulacağını sanmıyorum. Yüksek voltaj gelirse belki bozulabilir. Ancak Samsung onun önlemini almıştır.

Bunun herhangi bir sebebi var mı? Yani önüne geçebilir miyim?

Bende onun 128 GB Evo olanını sipariş vermek üzereydim ki aklıma bozulma konusu geldi.
Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi malzeme kalitesi 1. planda.

Kartı nasıl kullanmanız gerektiğini iyi bilmelisin. Mesela kart üzerinde herhangi bir veri alışverişi (okuma, yazma, transfer, taşıma, kopyalama vs.vs.) esnasında, kart bağlantısını kesmemelisin, kartı taktığın cihazın gücünü kesmemelisin, işlemi yarıda kesmemelisin.

Samsung iyidir tabi ki hatta en iyisi Samsung diyebilirim her ne kadar Samsung'u sevmesem de ama yukarıda verdiğim örnekler gibi, kartı bilinçsiz kullanırsan, Samsung da olsa kart bozulur.

Ne idüğü belirsiz adı sanı belli olmayan markaların kartlarını almamak yeterlidir. SanDisk, Syrox, Zore gibi uyduruk markalar kullanmamak da uzun süreli kullanıma katkı sağlar.

Anladım. Eğer biliyorsanız GO Pro yüksek miktarda veri yazıyor SD Card içine :) Yani sürekli veri yazıp bilgisayara aktarıp siliyor. Daha bir problem olmadı. Dizi veya film indirip izleyerek bozulacağını sanmıyorum. Yüksek voltaj gelirse belki bozulabilir. Ancak Samsung onun önlemini almıştır.
Yardımınız için çok teşekkürler.

Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi malzeme kalitesi 1. planda.

Kartı nasıl kullanmanız gerektiğini iyi bilmelisin. Mesela kart üzerinde herhangi bir veri alışverişi (okuma, yazma, transfer, taşıma, kopyalama vs.vs.) esnasında, kart bağlantısını kesmemelisin, kartı taktığın cihazın gücünü kesmemelisin, işlemi yarıda kesmemelisin.

Samsung iyidir tabi ki hatta en iyisi Samsung diyebilirim her ne kadar Samsung'u sevmesem de ama yukarıda verdiğim örnekler gibi, kartı bilinçsiz kullanırsan, Samsung da olsa kart bozulur.
Uzun açıklamanız ve yardımınız için çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı