Hafıza Kartına Windows 10 Kurulabilir mi?

ReverseUser

Hectopat
Elimde bir adet notebook var hafızası 8 GB içinde Windows XP blulnuyor. Ben ise içine hafıza kartı takarak Windows 10 kurmak isitiyorum. Hafıza kartsız kurmak istediğimde yetersiz alan hatası alıyorum hafıza kartına Windows kurabilir miyim?

Merak edenler için notebook marka Acer Asprie One ZG5

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 PRO Şu anlık 20-30GB'lık alan istiyor.Yapmak istediğiniz şey imkansız.

İyi forumlar :).
Dostum 256 gb elimde hafıza kartı var windows 10 çok rahat bir şekilde kurabilirim benim merakettiğim sağlıklı olurmu normalde usb kurackatım ama bu sefer dışarda olduğu için el çarpması dokunma gibi durmlarda windows çökebilir bu yüzden hafıza kartına kurmak istiyorum alanın çok sıkıntı olacağını sanmıyorum

SD kart sabit disk gibi takılı durur ve anakart onunla boot ediyorsa olur. Boot menüsünde gözüküyorsa kurup kullanabilirsin.

Pek sağlıklı olacağını düşünmüyorum. Okuma&yazma hızı yetersiz olacaktır. Taşınabilir SSD edinebilirseniz daha iyi olur.

Dostum 256 gb elimde hafıza kartı var windows 10 çok rahat bir şekilde kurabilirim benim merakettiğim sağlıklı olurmu normalde usb kurackatım ama bu sefer dışarda olduğu için el çarpması dokunma gibi durmlarda windows çökebilir bu yüzden hafıza kartına kurmak istiyorum alanın çok sıkıntı olacağını sanmıyorum

Sağlıklı olmaz.256GB Hafıza kartına kuracaksanız kurun.Ama yine de önermem.Veya hafıza kartını Windows Yükleme Medyası yapacaksanız min.8GB olması şarttır.Ayrıca BIOS Hafıza kartını okumazsa yapmak istediğin şey imkansız.Ayrıca hafıza kartı kırılması gibi durum olduğunda Windows telef olur.

Pek sağlıklı olacağını düşünmüyorum. Okuma&yazma hızı yetersiz olacaktır. Taşınabilir SSD edinebilirseniz daha iyi olur.

@Lehaye haklı.Taşınabilir SSD sizin için çok fayda sağlayacaktır.

İyi forumlar :).

Windows 10 kursanız bile o bilgisayarda bir anlamı olmaz. Okuma yazma hızları zaten yerlerde olur. Eğer sadece İnternete girmelik kullanılacaksa taşınabilir bir SSD ile sağlıklı kullanılır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı