Haftada 1 gün ders çalışılmazsa bir şey olur mu sizce?

720350

Picopat
Mezunum, haftada 6 gün dershaneye gidiyorum, cuma günleri tatil günüm cuma günleri elde olduğum için çalışma isteğim olmuyor cuma günleri evde dinleniyorum duş alıyorum televizyon falan izliyorum zamanımı öyle geçiriyorum. Haftada 1 gün ders çalışılmazsa bir şey olur mu sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu soruyu kendine sor, olmaz cevabını alıyorsan doğru yoldasındır. 12'yim ben de, arada mola vermek lazım çok sıkılıyor insan sıkılınca da anlaman zorlaşıyor, yani benim için öyle. Ben de gece ders çalışırsam daha verimli oluyor. Zihnim açılıyor herhalde, gece 12'den sonra çalışmaya bayılıyorum ve aşırı derecede verimli oluyor. Fakat okul olduğu için en fazla 3-4 gibi yatmak gerek 8'de kalkıyorum. Güneş yukarıdaysa ders yapamıyorum.
Kısaca her şey sende biter. Biz burada olmaz deriz ama senin anlama kapasiten azdır bu şekilde devam edersen yetiştiremezsin. Genelde bu tarz soru soranların netleri 40-50 oluyor. Eğer senin de bu şekildeyse çalışma şeklini değiştir. Ben TYT fene geçen hafta başladım çok geç kaldım ama yine de başlamam lazım. Biraz hatırlıyorum diye fazla önemsemedim. 12'nin derslerini okulda öğreniyorum ileriye hazırlık olsun diye. 11-12 fenim iyi sadece unutmuşum tekrarla hatırlarım.
Rasyonel olarak gece yatmadan kendine bugün sınav için ne yaptım diye sorduğunda elde tutulacak bir cevabın var ise doğru yoldasındır.

Yeni konular

Geri
Yukarı