Haftada 100 saat ders çalışma kapışması

EmreYigen80

Decapat
Daha fazla  
Benim gibi sınav senesinde olanlar için yazıyorum bunu. Haftada 100 saat ders çalışmaya var mısınız? Solo bir şekilde ders çalışmak bir zamandan sonra sıkıcı olabiliyor fakat çalışma arkadaşı olduğu zaman gerçekten verimli ve güzel geçebiliyor. Benimle haftada 100 saat ders çalışabilecek arkadaşlar var mı?

Bir haftada zaten 168 saat var. Günde 8 saat uyusan 56 saat eder. 12 saatte yapman gereken her şeyi yapabilecek misin? Biraz daha gerçekçi bir hedef daha iyi olur bence.

Biliyorum gerçekçi değil fakat hedef yüksek olursa çalışma süresi de ona göre artabilir yani illaki 100 saat çalışılacak diye bir şey yok ama hedefimiz ona yakın.

Biliyorum gerçekçi değil fakat hedef yüksek olursa çalışma süresi de ona göre artabilir yani illa ki 100 saat çalışılacak diye bir şey yok ama hedefimiz ona yakın.
Kendini o kadar zorlarsan hiç ders çalışasın gelmeyebilir. Abartmaya gerek yok bence.

Aman dikkat et, 1 ay sonra bunalıp bırakırsın. :D

Şurada 5,5 ay sıkıcaz dişimizi ne yapalım hedef yüksek :)
Kendini o kadar zorlarsan hiç ders çalışasın gelmeyebilir. Abartmaya gerek yok bence.

Bak ben adamakıllı ders çalışmaya daha 3 hafta önce başladım ve AYT matematiğe hiç başlamadım bile o yüzden bu kadar saat yazdım yoksa mümkün değil benim böyle ders çalışmam ama konu eksiği oldukça fazla.

Bu arada 100 saat fazla ama sınırları zorlayacak şekilde ders çalışabilecek olan varsa yazsın bir Discord grubu falan kuralım o şekilde çalışalım çok daha keyifli olur.

Şurada 5,5 ay sıkıcaz dişimizi ne yapalım hedef yüksek :)

Bak ben adamakıllı ders çalışmaya daha 3 hafta önce başladım ve AYT matematiğe hiç başlamadım bile o yüzden bu kadar saat yazdım yoksa mümkün değil benim böyle ders çalışmam ama konu eksiği oldukça fazla.

Sana benden bir tavsiye. Rakibin olmama rağmen sana bu tavsiyeyi veriyorum. Bak, istediğin kadar çalış, senin bir günlük kapasiten vardır. Prime time reklam kuşağı neden daha az izleniyor olmasına rağmen pahalıdır fiyat olarak? Çünkü insanın seçim kredisi biter yani beyin ben artık seçim yapamaz haldeyim, der ve ona ne sunulursa kabullenir. Bu yüzden gece gece açlık krizine girersiniz. Bu yüzden gece açık kalma izni alan her türlü gıda satışı yapan yer iyi kazanır çünkü iradesi biten insan gece mallaşmış olur. Eğer bu sınırı sürekli çok fazla aşarsan da o durumda senin seçim kredinin dolduğu güzel kap var ya, hah, işte o kap delinir. O kap delinirse de tükenmişlik sendromuna girersin.
Yani delirmediysen eğer, makul ve mantıklı hedefler ve deadlinelar koyarak ilerle. Aksi takdirde hiçbir şey yapamadan seneyi bitirirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı