Haftada kaç gün duş alıyorsunuz?

Marifet ile alakası yok zaten. Kendi adıma cevap vereyim. Hemşireyim ve işim gereği mutlaka duş almam gerekiyor. İşe duş almadan gidersem, zaten iş ortamında terliyorum kimse benim ter kokumu çekmek zorunda değil. İş dönüşü de, iş ortamının pisliğinden kurtulmak için yine duş alıyorum.
Kendi kendine kasıtlı zarar veren insan için hiçbir girişimde bulunmam. Bknz: Sigara içmek. İnsan hali hazırda memeli canlı grubunda olduğu için derisi biyolojik olarak zaten öyle aman aman kirlenmez. Vücudu o sürece adapte etmek gibi bir durum da var tabii. Bir kere alıştığın zaman o öylece gider. Burada mesele değişen çağda insanların yeni bir özellik kazanması gibi bir şey. Alışkanlık. Dediğim gibi eskiden bu kadar duş alınmazdı. Hem insanda böyle bir alışkanlık yoktu hem de koşullar her gün duş almaya müsait değildi. Şimdi rahatça alınabilir. Alan alsın, neden aldığını sormadım. Sadece verebileceği zararları söyledim. Günaşırı almak yeterli olacaktır. Tabii yine siz bilirsiniz.

2 günde bir. Saçımın başımın yağlanmasına göre de değişiyor bazen ağır sigara içilen ortamda veya kapalı bir ortamda kalıyorum günde 2 defa aldığım bile oluyor.

Vallahi ne yalan söyleyeyim hafta içi bazen bir kez bir de hafta sonu bir kez duş alıyorum. Maksat fatura fazla gelmesin :)

Her gün alınması gereklidir. 2 günde 1 almak kabul edilebilir. Bunun ötesi benim gözümde pis ve yağlı insandır. Benim saçlarım ve yüzüm direkt duş akşamına yağlanan bir insanım her gün almam Allah'ın emri gibi bir şey.

Her gün duş alıyorum, yaz kış fark etmiyor. Günde 2 defa duş aldığım asla olmuyor. Onun dışında bazen 2 güne veya 3 güne bir aldığım olabiliyor ( Evden çıkmıyacaksam vs ).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı