Haier T5b işlemci değişir mi?

Strosferus13

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Elimde Haier T5b Laptop var. Cihaz çok eskidi rektefe ettireceğim bazı parçalarını forumlarda araştırdım RAM ve HDD takviyesi yapabiliyorum ama mümkünse işlemciyi de değiştirmek istiyorum. Mümkün mü böyle bir şey?

Ayrıca bu cihaza uygun RAM ve HDD önerinizide yazarsanız memnun olurum.

Teşekkürler...

İşlemci değişimi sizin anakartınıza uygun bir işlemci bulabildikten sonra mümkündür ancak bulunandan öyle çok daha fazla performans verecek bir işlemciye upgrade edebileceğinizi sanmıyorum.
Masrafı ve vereceği performans açısından bence pek mantıklı olmaz.
RAM ve HDD değişimi iyi olabilir ancak oyunlarda fazla bir performans açısı sağlamayacaktır.

Değişmez diye biliyorum ben sadece ram ve hdd değiştirilebiliyor galiba yanlışda biliyor olabilirim uzman arkadaşlar cevaplayacaktır

İşlemci değişimi sizin anakartınıza uygun bir işlemci bulabildikten sonra mümkündür ancak bulunandan öyle çok daha fazla performans verecek bir işlemciye upgrade edebileceğinizi sanmıyorum.
Masrafı ve vereceği performans açısından bence pek mantıklı olmaz.
RAM ve HDD değişimi iyi olabilir ancak oyunlarda fazla bir performans açısı sağlamayacaktır.
Merhaba benimde benzer bir sorunum olmuştu bu haier pek bulunan bir Laptop değil bunun chipseti üzerinden mi öğrenmek gerekiyor işlemci desteğini
T5b modeli hangi işlemcileri destekler bilginiz var mı?
Sanırım bu tarz işlemcilerin satışıda yok zaten sadece hdd ve ram bulunabiliyor

Google'da aratırsan bir kaç konu mevcut farklı sitelerde, onlara bir bak.

Package638-pin lidless micro-PGA
AMD Package numbers30000, 30594
SocketSocket S1 (S1g1)
[TBODY] [/TBODY]

Bu değerlere uygun olması lazım işlemcinin.

Yükseltemezsin.. Önce benim paylaştığım değerlere bakıp linkini attığın ürünü inceleseydin sende uymayacağını anlardın.
AMD TURION II ULTRA M640: SOKET:S1(S1G3)

Kardeşim senin değerlerine baktım ikiside S1 638 PIN diyor cpuz World den ikisinide karşılaştırdım herhangi bir uyumsuzluk yok sadece mimari ve çekirdek kodları farklı,önceki mesajımda bunların uyumsuzluk yaratıp yaratmayacağını sordum ben

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı