HAKAN SEZGINEL-HS4 vs NOVA-11400F

LazarusZZ

Hectopat
Daha fazla  

Selam abilerim. 2 bilgisayar arasında kaldım. Ekran kartı olarak RX6600 bayağı bir fark atıyor sanırım 1660 Ti ekran kartına. Fakat işin içine işlemci farkı da girince bir tık kafam karıştı. Tavsiyelerinizi bekliyorum sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zamanında benzer ikilemde kalmıştım. 5600xt 10100f ile 10400f 5500xt arasında. Kesinlikle ileride işlemci değişmek daha kolay oluyor. Ekran kartı değişmek çok daha büyük eziyet. 6600 alıp geçerdim ben olsam.

Zamanında benzer ikilemde kalmıştım. 5600xt 10100f ile 10400f 5500xt arasında. Kesinlikle ileride işlemci değişmek daha kolay oluyor. Ekran kartı değişmek çok daha büyük eziyet. 6600 alıp geçerdim ben olsam.
11400f çok daha güçlü ama sırf bu yüzden rx6600'den vazgeçilmez bence ileride az farkla 5600x'e geçebilirsin.
Bencede işlemci değiştirmek çok daha kolay. Fakat 1 2 sene içinde yapmayı dusunmuyorum açıkçası. Çok buyuk bir eksik oluştururmu ryzen5 3500x ? yani çok hisseder miyim eksiliğini ?

Bencede işlemci değiştirmek çok daha kolay. Fakat 1 2 sene içinde yapmayı dusunmuyorum açıkçası. Çok buyuk bir eksik oluşturur mu Ryzen 5 3500X? Yani çok hisseder miyim eksiliğini?

3500X şimdilik yeterli bence.

Selam abilerim. 2 bilgisayar arasında kaldım. Ekran kartı olarak RX6600 bayağı bir fark atıyor sanırım 1660 Ti ekran kartına. Fakat işin içine işlemci farkı da girince bir tık kafam karıştı. Tavsiyelerinizi bekliyorum sağ olun.

Hocam hangi sistemi tercih ettiniz? Aldıysanız fikirlerinizi bekliyorum bende almayı düşünüyorum o yüzden.

Hocam hangi sistemi tercih ettiniz? Aldıysanız fikirlerinizi bekliyorum bende almayı düşünüyorum o yüzden.
RX6600 ve Ryzen 5 3500x olan sistemi seçtim. Siparişi cuma gunu verdim. Elime ulaşınca dusuncelerimi yazarım.
Sistem elime dün ulaştı. Şimdilik bir sıkıntısı sorunu vs yok. Memnunum

Son düzenleme:

Geri
Yukarı