Hakaret davası açılabilir mi?

Gayrette mantıklı. Milletin annesine babasına değerlerine vs vs kimsenin sövmeye hakkı yok.

Biri senin ölen annene sövse zoruna gitmez mi ? Ceza almasını istemek gayrette doğal.
Bunun hukukta yeri ve cezasi olmamali. Yoksa kuser misin, aglayarak gunlugune mi yazarsin, sen de kufurle mi karsilik verirsin kisiye kalmis.

Gayrette mantıklı. Milletin annesine babasına değerlerine vs vs kimsenin sövmeye hakkı yok.

Biri senin ölen annene sövse zoruna gitmez mi ? Ceza almasını istemek gayrette doğal.
Bu devirde her denilen şeyi kaale alsak bence dünya savaşlardan geçilmez bir yer olurdu bence. Bir insanın dediği küfürün bize zararı olmadığı için mahkemelere kadar gitmeye de gerek olduğunu sanmıyorum.

Bu devirde her denilen şeyi kaale alsak bence dünya savaşlardan geçilmez bir yer olurdu bence. Bir insanın dediği küfürün bize zararı olmadığı için mahkemelere kadar gitmeye de gerek olduğunu sanmıyorum.
Sana böyle bir hak verilmiş. Gidebilirsin denmiş. Gerek olup olmaması kararı küfür edilen kişiye kalmış. Eden kişiye değil.

Bunun hukukta yeri ve cezasi olmamali. Yoksa kuser misin, aglayarak gunlugune mi yazarsin, sen de kufurle mi karsilik verirsin kisiye kalmis.
Eğer kanunda küfürün cezası olmasaydı dediğiniz gibi, üç seçenek vardı. Ağlamak, küsmek, küfürle karşılık vermek. Ama küfür kanunen suç olduğu için dördüncü yani şikayette bulunma seçeneği daha makul.

Son düzenleme:
Arkadaşım benzer bi cümleden dava yedi şuan para cezası ödüyor. Ama twitter'da yazmıştı.
Bela okumanın suç olmadığı bir yerde bu konudan para cezası ödersem ve sicilime yansırsa bilmiyorum bu psikoloji ile kendime bile zarar verebilirim. Zaten aileme layık olmadığımı düşünüyorum.

Neyse umarım bir şey olmaz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı