Hakaret davası açmak

Viva La Vida

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu aralar sürekli YouTube'da ve Twiter'da atama hakaret edenler var, ve bu kişiler klavye kullanmasını bile bilmeyen kendini geliştirmemiş cahil insanlar genelde.
Bunlara hakaret davası açmak istiyorum.
Bu gibi bir davada benim kimliğim ifşa olur mu veya beni davaya çağırırlar mı olay sonunda dönüp dolaşıp bana patlar mı?
Ayrıca bana küfür eden birisi olursa ona dava açıp üniversite harçlığı çıkarabilir miyim?

Bu aralar sürekli YouTube'da ve Twiter'da atama hakaret edenler var, ve bu kişiler klavye kullanmasını bile bilmeyen kendini geliştirmemiş cahil insanlar genelde.
Bunlara hakaret davası açmak istiyorum.
Bu gibi bir davada benim kimliğim ifşa olur mu veya beni davaya çağırırlar mı olay sonunda dönüp dolaşıp bana patlar mı?
Ayrıca bana küfür eden birisi olursa ona dava açıp üniversite harçlığı çıkarabilir miyim?

Yaşın 18 olması lazım diye biliyorum. 18 ise edebilirsin.

Öncelikle hakaret davaları hemen sonuçlanmaz. Davada duruşmaya avukatınızı yollayabilirsiniz ama hakim davacı... Diye bahsediyor yani isminizi soy isminizi bilecek davalı kişiler yani Atatürk'e açık açık hakaret edilmişse kaybetme lüksünüz yok bir de tabii arkadaşın dediği gibi yaşınız 18 olması gerekiyor.

Bir de bugün birisi 5816 kanunu artık kalkmalıdır demiş (Atatürk aleyhinde konuşmak hakaret etmek)
Altına da millet sen duanı et o da olur yazmış
Bunlar Türk değil Arap, böyle insanlar beni delirtiyor.
Hele bir ceza alsınlar sicillerine işlensin Atatürk'e hakaret davası sonra nasıl yaşayacaklar merak ediyorum
(Bu dediğim yorumda hakaret yok adam özgürce fikrini belirtmiş biliyorum söyleyecekseniz söylemenize gerek yok zaten açık açık küfür etmedikten sonra dava açılmaz)

Tecavüzcünün, tacizcinin, katılın ceza almadığı bir düzende sizin hakaret davanızın çok da bir şey olacağını zannetmiyorum.

Bana bu tarz internet ortamı davaları daha çok ceza alıyormuş gibi geliyor, sonuçta para cezası oluyor genellikle ve direk hazineye gidiyor.
Devletin işine gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı