Hakaret davası sonucu ne olur?

Hakaret davasında yaş sınırlaması olmadığından 6 ay ile 2 yıl arasında hapis cezası veya adli para cezasına çarpıtılabilirsin.
2. yazdığın şey problem, o yüzden hakimin insafına kalmış, artık ne kadar insaflı olursa tabi...

Hakaret davasında yaş sınırlaması olmadığından 6 ay ile 2 yıl arasında hapis cezası veya adli para cezasına çarpıtılabilirsin.
2. yazdığın şey problem, o yüzden hakimin insafına kalmış, artık ne kadar insaflı olursa tabi...
Hocam avukat kuzenim ile konuştum hakaret davalarını çok ciddiye alıyorlarmış ben yazmadım başkası yazmış desen bile kurtulabiliyormuşsun şimdi sizde bunu yazınca arada kaldım sırf küfürden dolayı bu kadar ciddi olacaklarını düşünmüyorum.

Hem birine hakaret suçundan hem de dini değerlere hakaret suçundan yargılarlar. Ancak yine de karar dediğim gibi hakimin ve savcının insafına kalmış. Dindar hakime denk gelirsen geçmiş olsun.

Pek de bir şey çıkacağını zannetmiyorum. Sanal ortamda ettiyseniz zaten sizi bulması ayrı dert.

Gerçek hayatta bile yanınızdan geçen birisi size dümdüz sövse siz bu adamı kalkıp da dava etseniz hiçbir şey çıkmaz. Bizim birkaç problemimiz oldu, polis arkadaşla avukat arkadaşa sormuştuk. Fiziksel temas yoksa herhangi bir şey yapmıyorlar kolay kolay.

Geri
Yukarı