Hakarete hakarette dava açılır mı?

xirfan3143262

Picopat
Merhaba arkadaşlar, küfürleştiim bir adam vardı, yani o da bana küfür etti bende ona küfürler kişiseldi. Ailevi katılmadı. Bence hakkı yok diye biliyorum gerekli yerlere bildirdiini söyledi.

Merhaba arkadaşlar, küfürleştiim bir adam vardı, yani o da bana küfür etti bende ona küfürler kişiseldi. Ailevi katılmadı. Bence hakkı yok diye biliyorum gerekli yerlere bildirdiini söyledi.
Ne gibi bir savunma yapabilir ki? Adama küfür ettim o da bana küfürle karşılık verdi diye mi savunacak :D Bir şey çıkmaz karşılıklı olduğu için.

Karşlıklı oldu için hiçbir taraf mahkemeye vermez bence. Diyelim ki verdi bir şey çıkmaz yani.

Mahkemeye verse bile boşuna zaman kaybeder. Ceza almazsınız. Ayrıca Facebook, Twitter gibi mecrada küfürleşme olduysa bu mecralar IP adresi vermiyor zira Türkiye'nin aksine çoğu dünya ülkesinde bırak hakareti kutsal kitap yakmak bile suç sayılmaz.

Mahkemeye verse bile boşuna zaman kaybeder. Ceza almazsınız. Ayrıca Facebook, Twitter gibi mecrada küfürleşme olduysa bu mecralar IP adresi vermiyor zira Türkiye'nin aksine çoğu dünya ülkesinde bırak hakareti kutsal kitap yakmak bile suç sayılmaz.

Büyük ihtimal ile zaten kişisel bilgilerin paylaşılmasıda suç. O yüzden platformun öyle bir şey yapacağını düşünmüyorum ve dediklerimde haksız değildim.

Geri
Yukarı