Hakem heyetine kimi şikayet etmeliyim?

parti

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, yakın zamanda aldığım Lenovo laptopun düşük performans verdiğini fark ettim ve bu konuda tüketici hakem heyetine başvurdum. Laptopun distribütörü olan Teknosa'yı şikayet ettim, acaba bu durumda direkt olarak Lenovo Türkiye'yi mi şikayet etmeliydim? (laptopumu eş değer güçlü laptoplarla kıyasladığımda işlemcisinin %30 daha güçsüz olduğunu gördüm ve bu konu için Lenovo garantisine yolladım ancak standartlar dahilinde denildi ve hiçbir çözüm sunulmadı.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Faturayı kesen, satın aldığınız firma sorumludur. Bu durumda TeknoSA.
Hocam az önce konu açtım ben de. Pckolik'ten hazır sistem aldım cw sorunu çıktı ekran kartımda. Gainward markasının distribütörü de Vektron Elektronik. Pckolik de Vektron Elektronik'e göndermiş garantiye. Sorun yok diye geri verdiler. Faturayı kesen diyorsanız o zaman Pckolik'i mi muhatap alacağım?

Hocam az önce konu açtım ben de. Pckolik'ten hazır sistem aldım cw sorunu çıktı ekran kartımda. Gainward markasının distribütörü de Vektron Elektronik. Pckolik de Vektron Elektronik'e göndermiş garantiye. Sorun yok diye geri verdiler. Faturayı kesen diyorsanız o zaman Pckolik'i mi muhatap alacağım?
İşin hukuki boyutlarıyla alakalı daha bilgili olan arkadaşlar (özellikle avukatlar) daha net bilgi verecektir. Ancak benim bildiğim buradaki muhattabınız PC’yi satın aldığınız Pckolik olmalı. Faturanızı kesen firma o firma. Eğer üründe sorun çıkmışsa sizin Pckolik ile muhattap olmanız gerekir. Siz ekran kartını göndermişsiniz, sorun yok diye geri dönüş olduysa ancak sorun olduğuna eminseniz tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz diye düşünüyorum. Ama yine muhattabınız Pckolik olacaktır her halükarda.

Geri
Yukarı