Hakkımda yalan şikayet var

Suçsuzluğun kanıtlanması diye bir şey mi varmış?

Suçlamayı yönelten kişinin dayanakları neymiş? Sonuçta ispat yükümlülüğü, iddia edenindir.
Milli yüzücüyüm diyor. Adının böyle bir şey ile anılması bile hoş değil, insan rahatsız olur. Suçsuz ise zaten problem yok fakat illa da kafası rahat edecekse karakola ya da gerekli mercilere gidip durumu kayıt altına aldırır. Aksi taktirde zaten benim başıma gelse uğraşmam bile çünkü yapmadım. Suçlamayı yapan kişi ispat etmek zorunda zaten.

Hiçbir şey yazmıyor sadece şikayet edin diyor.

Eğer isim benzerliği gibi bir durum yoksa ve açık şekilde sizi tarif ediyorsa; suçlamanın olduğu mecra ile irtibata geçip, konunun asılsız olduğunu belirterek bu durumun kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ifade edebilirsiniz. Çözülmezse, avukat aracılığı ile hukuki yollar denenebilir.

Eğer isim benzerliği gibi bir durum yoksa ve açık şekilde sizi tarif ediyorsa; suçlamanın olduğu mecra ile irtibata geçip, konunun asılsız olduğunu belirterek bu durumun kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ifade edebilirsiniz. Çözülmezse, avukat aracılığı ile hukuki yollar denenebilir.

Hocam kadınla hiçbir şekilde iletişim kuramıyorum.

Merhaba dostlarım. Şikayet var sayfasında benim hakkımda birisi yalan bir şikayet yazmış Şikayetvar'a. Kendisine hakaret ve argo şeyler söylediğimi söylüyor. Bana da bir arkadaşım attı. Bu konuda ne yapabilirim? Yani kadını bulamadım da konuşayım ne yapsam?
Karakola gitsem veya başka bir şey, ne yapabilirim?
Hocam şikayet edilen kişinin siz olduğundan eminseniz illa ki öyle birini tanıyorsunuzdur çünkü durduk yere bir kişi sizin bilgilerinizi ve öğrenip şikayet yazamaz. Eğer kendinizden eminseniz hiç takmayın.

Hocam şikayet edilen kişinin siz olduğundan eminseniz illaki öyle birini tanıyorsunuzdur çünkü durduk yere bir kişi sizin bilgilerinizi ve öğrenip şikayet yazamaz. Eğer kendinizden eminseniz hiç takmayın.

Yemin ederim ben bir şey yapmadım kadını da tanımıyorum.
Kadınla değil, site ile irtibat kurabilirsiniz.

Denemekte fayda var.

Eğer gerçekten o kişiyle hiç ilginiz yok ise, önce site ile iletişim kurun. İllaki bir cevap alırsınız. Oradan olumsuz cevap gelirse hukuki yollara başvurun. Site sizin talebinizle şikayeti kaldırmasa bile hukuktan gelen talebi seve seve yerine getirecektir. Hatta karşı tarafın öne sürebileceği bir delil yoksa bayağı zor durumda kalacaktır. Bence peşine düşün.

Eğer gerçekten o kişiyle hiç ilginiz yok ise, önce site ile iletişim kurun. İllaki bir cevap alırsınız. Oradan olumsuz cevap gelirse hukuki yollara başvurun. Site sizin talebinizle şikayeti kaldırmasa bile hukuktan gelen talebi seve seve yerine getirecektir. Hatta karşı tarafın öne sürebileceği bir delil yoksa bayağı zor durumda kalacaktır. Bence peşine düşün.

Yazdım şimdi kaldırın diye bir daha bakalım ona göre ne yapacağım bakacağız buraya yazarım.

Hocam böyle bir şikayet bulunamadı diyor sizce fake mi yoksa kaldırıldı mı anlamadım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı